Çabuk Tiyo: Çift Pozlama

Çoklu pozlama eylencelidir! MX özelliği ile iki fotoğrafı birleştirip yaratıcı bir fotoğraf oluşturmak oldukça kolay. Peki diğer filmli makinalar ne olacak? İşte size yardımcı olacak bir çabuk tiyo.

Fotoğraflar Oliver Morris

Çoklu pozlama bir kareye 2 veya daha fazla pozlama yapmaktır ve sonucunda bir kolaj oluşur. Birçok Lomography Fotoğraf Makinası bu özelliğe sahip. Ya peki bu özelliğe sahip bir makinanız yoksa?

İlk pozlamayı yapın. İkinci çekimi yapacakmış gibi filmi sarıp makinanızı kurun. Daha sonra filmi bir kare kadar geri sarın. Bu kısım hassas, geri sarma tuşunun yönünü iyi bilmelisiniz. Biraz çalışın, çok çabuk kavrayacaksınız. Eğer yapamazsanız üzülmeyin, hiç kimse mükemmel değildir. İkinci pozlamayı yapın.

written by pvalyk on 2011-12-27 #gear #tutorials #tipster #fil #coklu #pozlama #fotograf-makinasi #cift-pozlama
translated by erayalan

Kickstarter

Bringing an iconic aesthetic to square format instant photography, the Diana Instant Square fills frames with strong, saturated colors and rich, moody vignetting. Built to let your inspiration run wild, our latest innovation features a Multiple Exposure Mode, a Bulb Mode for long exposures, a hot shoe adapter and so much more! It’s even compatible with all of the lenses created for the Diana F+ so that you can shake up your perspective anytime, anywhere. No two shots will ever be the same. Back us on Kickstarter now!

More Interesting Articles