Doğu ile Batı Arasında İstanbul

Karşıtlıkların şehri, İstanbul. Bu şehri daha önce bir kere görmüştüm, fakat size ziyaret edebildiğim ve fotoğraf çekebildiğim yerlerin her rengini her tonunu göstermek istiyorum.

İstanbul “Karşıtlıkların Şehri” diye de anılan ve doğu ile batının tam ortasında yer alan bir şehir. Orada sadece bir gün kalmamıza rağmen, parlak renklerini hala hatırlıyoruz. Mavi geceyi Sultan Ahmet Cami’sinde ve altın gün doğumunu boğazda gördük. Binlerce kırmızı bayrağı, rengareng ufak dükkanları, Emir Kusturica filmerindeki gibi bıyanmış evleri ve dahası. Tüm renkleri sayamıyorum ama gösterebiliyorum! Keyfini çıkarın!

written by sp1rt on 2011-12-27 #places #istanbul #location #x-pro #lca #lomography-slide-x-pro-200 #seyehat #renkli
translated by erayalan

Kickstarter

Bringing an iconic aesthetic to square format instant photography, the Diana Instant Square fills frames with strong, saturated colors and rich, moody vignetting. Built to let your inspiration run wild, our latest innovation features a Multiple Exposure Mode, a Bulb Mode for long exposures, a hot shoe adapter and so much more! It’s even compatible with all of the lenses created for the Diana F+ so that you can shake up your perspective anytime, anywhere. No two shots will ever be the same. Back us on Kickstarter now!

More Interesting Articles