Baharatla Van Gogh Sanatı

Fotoğrafçı Kelly McCollam projelerinden birinde Van Gogh’un işlerinden ilham aldı. Farklı türlerden baharatları kullanarak Van Gogh’un resimlerini yeniden yarattı.

Fotoğraf: Kelly McCollam Flavorwire

Vincent Van Gogh net ve cesur renkleri kullanması ile tanınan bir ressam. Van Gogh sanatına küçük yaşlarda başladı. Kara Kalem ile başladığı sanatında 20’li yaşlarına geldiğinde boyaya geçti. Genellikle yağlı boya ve sulu boya ile çalıştı. Hayatı boyunce binlerce resim yarattı ve bunların en meşhuru muhtamelen ‘Yıldızlı Gece’ idi.

Kelly McCollam favori ressamı Vincent VanGogh olan bir fotoğrafçı. Projelerinden birinde, ressama hürmetlerini sunmak için onun resimlerini yeniden yarattı. İlginç olansa resimlerinde yağlı boya veya sulu boya kullanmadı. Bunun yerine farklı türlerde baharat kullanarak resimleri tekrar yaptı. Baharatları yemeklere bandırarak ortaya çıkan renkleri resimlerde kullandı. Baharatların farklı dokuları resimlerin ortaya çıkmasını sağladı. Nesneleri dikkatle doğru yerlerde kullanarak resimlerdeki her bir elementin ortaya çıkmasını sağladı. Projenin ismi ise ‘A Dash of Van Gogh’.

Kelly McCollam’s çalışmasının resimlerini aşağıda görebilirsin.

Fotoğraflar Kelly McCollam Flavorwire

Bu makale içinde kullanılan bilgiler Van Gogh Gallery ve Kelly McCollam Photography alınmıştır.

written by jeanmendoza on 2011-12-27 #lifestyle #van-gogh #sanat #analog-sanat #fotograf
translated by erayalan

Thanks, Danke, Gracias

Thanks

We couldn’t have done it without you — thanks to the 2000+ Kickstarter backers who helped support this analogue dream machine the Diana Instant Square is now a reality. Watch out world, this Mighty Memory Maker is coming your way! Did you miss out on the Kickstarter Campaign? Fear not, pre-sale is now on and we have a Diana Instant Square waiting just for you! Pre-order now to pick up your own delightful Diana Instant Square and free Light Painter just in time to snap away those Christmas Carols.

More Interesting Articles