Saniyede Bir Trilyon Kare

MIT Medya Labaratuarı yine yapacağını yaptı ve oyunu değiştirecek bilimsel mekanizmayı üretti. Ne mi bu? Fotonu ların hareketini yakalayabilecek bir fotoğraf makinası. Ben bir bilim adamı değilim, öyleyse açıklamadan önce videoyu izleyelim.

Bu fotoğraf makinası flaş olarak kullandığı saniyenin trilyonda biri hızında lazere sahip. Makina MIT Medya Labaratuarı ile MIT Kimya bölümünün Bawendi Labaratuarı’nın iş birliği ile geliştirildi. Nesnelerden yansıyan ışıklar çekilerek fotoğraf makinasında toplanıyor.

Oldukça iyi değil mi? Birçok bilimsel terim ama gayet başarılı olanaklar, sen ne düşünüyorsun?

written by gabysalas on 2011-12-27 #news #videos #haberler #fotograf-makinasi-degisiklikleri #ozellikler
translated by erayalan

Kickstarter

Bringing an iconic aesthetic to square format instant photography, the Diana Instant Square fills frames with strong, saturated colors and rich, moody vignetting. Built to let your inspiration run wild, our latest innovation features a Multiple Exposure Mode, a Bulb Mode for long exposures, a hot shoe adapter and so much more! It’s even compatible with all of the lenses created for the Diana F+ so that you can shake up your perspective anytime, anywhere. No two shots will ever be the same. Back us on Kickstarter now!

More Interesting Articles