Saniyede Bir Trilyon Kare

MIT Medya Labaratuarı yine yapacağını yaptı ve oyunu değiştirecek bilimsel mekanizmayı üretti. Ne mi bu? Fotonu ların hareketini yakalayabilecek bir fotoğraf makinası. Ben bir bilim adamı değilim, öyleyse açıklamadan önce videoyu izleyelim.

Bu fotoğraf makinası flaş olarak kullandığı saniyenin trilyonda biri hızında lazere sahip. Makina MIT Medya Labaratuarı ile MIT Kimya bölümünün Bawendi Labaratuarı’nın iş birliği ile geliştirildi. Nesnelerden yansıyan ışıklar çekilerek fotoğraf makinasında toplanıyor.

Oldukça iyi değil mi? Birçok bilimsel terim ama gayet başarılı olanaklar, sen ne düşünüyorsun?

written by gabysalas on 2011-12-27 #news #videos #haberler #fotograf-makinasi-degisiklikleri #ozellikler

The Lomogon 2.5/32 Art Lens lets you widen your world – yet it isn’t any wide-angle lens. Designed to electrify escapades great and small, it’s your ticket to the definitive Lomography aesthetic. Sweet saturation, high contrast, cutting-edge optical quality, unique bokeh, super-speedy aperture mechanism – the Lomogon is the ultimate Lomo eye on the world. Head over to Kickstarter now to discover everything you need to know about our latest invention, and save up to 40% on its final retail price with our amazing Kickstarter specials!

More Interesting Articles