Soviet Love

Moje začiatky s analógom budú navždy spojené najmä s fotoaparátmi vyrobenými v bývalom Sovietskom zväze a krásnymi prechádzkami s mojou priateľkou, počas ktorých sme obaja objavovali čaro analógovej fotografie, vyfotili prvé filmy a potom s napätím čakali na vyvolanie.

Môj prvý fotoaparát je Fed-4 z roku 1972, ktorý mám od otca a s ktorým som vyfotil svoj prvý film. Je síce funkčný, ale má už svoje chyby a navyše nebol veľa rokov používaný. O to viac som bol zvedavý na výsledné fotky. Veľa ich bolo tmavých, expozimeter už nemeria presne, v rohoch osvetlené vďaka natrhnutému plátnu. Aj tak patria tieto fotografie z prvého filmu k mojim obľúbeným, lebo sú prvé a viažu sa k nim pekné spomienky a o to ide.

Credits: marianfurcak

Ako druhý fotoaparát som si kúpil plastovú Vilia Triplet, ktorú som si ihneď zamiloval. Je to dodnes môj najobľúbenejší fotoaparát, ktorý by som nepredal asi za nič na svete. Nikdy ma nesklamal, vždy vyšli všetky fotky a je to ideálny spoločník hlavne na slnečné letné dni. A samozrejme som prišiel do styku aj legendárnym Zenitom.

Credits: marianfurcak

Po roku fotenia som prišiel do fázy, keď cítim, že sa treba posunúť ďalej. Môj ďalší fotoaparát zrejme už nebude ruskej výroby, no v mojej zbierke zopár kúskov určite ostane a Vilia bude stále súčasťou mojej tašky pri letných prechádzkach a výletoch. Na ruských fotoaparátoch ma vždy priťahovala ich odlišnosť. Boli to síce často sovietské kópie západných značiek, no predsa iné. Sú veľké, ťažké, neohrabané, no aj tak ich mám rád a majú svoje zvláštne čaro. Sú pre mňa akýmsi spojením geniality a debility a to sa mi na nich páči.

.

Credits: marianfurcak

written by marianfurcak on 2013-03-31