Have an account? Login | New to Lomography? Register | Lab | Current Site:

Lomography Embassy Store Istanbul

 • Address: Şahkulu Mah. Serdar-ı Ekrem Sok. No: 5B Beyoğlu
 • Opening Hours: Monday - Saturday: 11:00 - 20:00; Sunday: 12:00 - 18:00
 • Email: store.istanbul@lomography.com
 • Telephone: +90 533 039 5370

The Lomography Embassy Store Istanbul is located in the dynamic center of Beyoglu, right next to the historical Galata Tower. Here Lomographers are able to satisfy their analogue desires with Lomographic cameras and accessorizes, but also participate in LomoJourneys, events, workshops, launches and other weekly and monthly gatherings.

Upcoming Store Events

 • WORKSHOP // ANALOG AŞK - 11 Ocak Pazar starts in 20 days

  WORKSHOP // ANALOG AŞK - 11 Ocak Pazar
  (Please note, this article is in another language)
  Yeni yıla, analog bilgilerini tazeleyerek başlamaya ne dersin? Bu workshopta, analog fotoğrafçılık ile ilgili her şeyi öğreneceksin! Sonrasında, Lomography’nin en sevilen fotoğraf makineleri, Diana Mini, La Sardina ya da Diana F+’dan birini seçip, eğlenceli bir çekim yapacaksın.
 • WORKSHOP // DIANA F+'YA GİRİŞ - 18 Ocak Pazar starts in 27 days

  WORKSHOP // DIANA F+'YA GİRİŞ - 18 Ocak Pazar
  (Please note, this article is in another language)
  Diana F+ ve orta format fotoğrafçılık ile ilgili öğrenmek istediğin her şey bu workshopta! Lomography’nin büyülü fotoğraflar çeken fotoğraf makinesi Diana F+’nın temel özelliklerini, ayarlarını, Diana F+’ya nasıl film takıldığını hep birlikte göreceğiz ve sonrasında keyifli bir çekim turuna çıkacağız!
 • WORKSHOP // FİLM ÇORBASI - 25 Ocak Pazar starts in about 1 month

  WORKSHOP // FİLM ÇORBASI - 25 Ocak Pazar
  (Please note, this article is in another language)
  Lomografici deney yapmayı sever! Peki, çok sevilen Film Çorbası Tekniği’ni denedin mi? Bizimle birlikte film çorbası yapmaya ne dersin? Bu workshopta hem çok eğlenecek, hem de birbirinden ilginç malzemelerle yapacağın bu deneyin sonuçlarına bayılacaksın! Daha farklı şeyler denemek istiyorsan, kullanılmış bir filmini de getirebilirsin!

Articles

 • Tattso spricht über das Neue Petzval Objektiv

  Tattso spricht über das Neue Petzval Objektiv
  (Please note, this article is in another language)
  Tattso von Lomography HK schätzt Architekturfotografie, die die Beziehung zwischen Raum und Mensch darstellt. Auch liebt er es, auf Reisen Einheimische, seine Reisebegleitung, Architektur, Essen und all die anderen Dinge, die er sieht, zu fotografieren.
 • Lomography Embassy Store İstanbul Ocak Ayı Etkinlik Takvimi ends in about 1 month

  Lomography Embassy Store İstanbul Ocak Ayı Etkinlik Takvimi
  (Please note, this article is in another language)
  Yeni yılın ilk ayında, senin için birbirinden farklı workshoplar hazırladık. Lomography Embassy Store İstanbul'da Ocak ayında neler yapacağımızı merak ediyorsan okumaya devam et.
 • ARTİST 2014'ten Geriye Kalanlar

  ARTİST 2014'ten Geriye Kalanlar
  (Please note, this article is in another language)
  Bu yıl 24.'sü düzenlenen ARTİST 2014'ün İstanbul Sanat Fuarı'ndaki katılımcılardan biri de, Lomography ailesinden Fisheye No.2' ydi. Makinenin neler yaşadığını öğrenmek için okumaya devam et.
 • Kikkerland Yarışması Kazananları Açıklandı!

  Kikkerland Yarışması Kazananları Açıklandı!
  (Please note, this article is in another language)
  Bu ay başında Kikkerland ile birlikte Lomograficilere güzel bir yarışma hazırlamıştık. Sonunda hediyelerin sahipleri belli oldu! Kimlerin Kikkerland'den hediye kazandığını öğrenmek için okumaya devam et.
 • Artiste Petzval : Ayman Şanlıtürk

  Artiste Petzval : Ayman Şanlıtürk
  (Please note, this article is in another language)
  Le talentueux photographe Ayman Sanlitürk a testé pour nous le nouvel objectif artistique Petzval et ses portraits sont actuellement exposés dans l'ambassade Lomography d'Istanbul. Voici quelques extraits de son interview avec Lomography Istanbul.
 • Lomography Embassy Store İstanbul Kasım Ayı Etkinlik Takvimi ended 22 days ago

  Lomography Embassy Store İstanbul Kasım Ayı Etkinlik Takvimi
  (Please note, this article is in another language)
  Kasım ayı ile birlikte, kış mevsimi sonunda geldi! Peki bu soğuk ayda evde oturmak yerine, birbirinden eğlenceli etkinliklerimiz ile ısınmaya ne dersin? Lomography Embassy Store İstanbul'da Kasım ayında neler yapacağımızı merak ediyorsan okumaya devam et.
 • WORKSHOP // IŞIKLA BOYAMA - 22 Kasım Cumartesi ended about 1 month ago

  WORKSHOP // IŞIKLA BOYAMA - 22 Kasım Cumartesi
  (Please note, this article is in another language)
  Filmli fotoğraf makinelerini, sadece gün ışığında ya da flaşınla mı kullanmak zorundasın? Kesinlikle hayır! Lomography sana farklı bir workshop sunuyor. Işıkla boyama tekniklerini öğrendikten sonra oldukça karanlık bir odaya gireceğiz ve uzun pozlama tekniğiyle fotoğraf çekip, fotoğraflarımızı ışıkla boyayacağız.
 • WORKSHOP // DIANA F+ VE PINHOLE FOTOĞRAFÇILIK - 9 Kasım Pazar ended about 1 month ago

  WORKSHOP // DIANA F+ VE PINHOLE FOTOĞRAFÇILIK - 9 Kasım Pazar
  (Please note, this article is in another language)
  Diana F+ hakkında merak ettiklerine yanıt bulabileceğin bu workshopta, en eski fotoğraf tekniklerinden Pinhole (İğne Deliği) Fotoğrafçılık hakkında da bilgi sahibi olacaksın! Önce Diana F+’nın temel özelliklerini, ayarlarını ve Diana F+ ile pinhole fotoğraf çekme tekniklerini öğreneceğiz, sonrasında ise hep beraber Diana F+’larımızla çekime çıkacağız.
 • Tattso Talks About the New Petzval Lens

  Tattso Talks About the New Petzval Lens
  Tattso from Lomography HK appreciates architecture photography that shows the relationship between space and human beings. He also loves to take photos of the locals his travel partner, architecture, food and the other things that he sees when he travels.
 • Turkish Petzval Artist: Ayman Şanlıtürk

  Turkish Petzval Artist: Ayman Şanlıtürk
  Ayman Şanlıtürk took the New Petzval Art Lens for a spin and his portraits are currently on exhibit in Lomography Embassy Store Istanbul. Here are snippets from Lomogarphy Istanbul's interview with the talented photographer.

Our Most Recent Tweets

Follow us on Twitter