This is your last chance to pre-order your Petzval Lens and get the special aperture plates included for free! With estimated delivery in August (or even sooner), don’t miss out on securing your picture perfect portrait lens!

Have an account? Login | New to Lomography? Register | Lab | Current Site:

Lomography X-Pro Peacock 110 Filmin Yeşilleri

Lomography X-Pro Peacock 110 Film stoklara gelse de denesem diye bekliyorum, şansıma tam güneşli bir günde bu fırsatı elde ettim!

Lomography X-Pro Peacock 110 Film Lomography’nin ürettiği en yeni 110 film.

110 film hakkında kısa bir bilgi, bu minik formatlı filmin aslında 2009 yılında üretimi durdurulmuş ve 110 fotoğraf makineleri maalesef ki boş kalmıştı. 2012 yılında Lomography 110 filmi tekrar canlandırma kararı aldı. Sonrasında da sırasıyla Lomography B&W Orca 100 ISO 110, Lomography Color Tiger 200 ISO 110 ve Lomography Lobster Redscale 110 üretildi. Son olarak ise bu minik aileye Lomography X-Pro Peacock 110 Film eklendi.

Film lansmanından kısa bir süre sonra Türkiye stoklarına girdi. Ben de hemen 3 paket alıp çantama attım, malum, Kural 1, Gittiğin her yere fotoğraf makineni de götür! E tabi filmini de :) Şubat başında havanın 20 derece olduğu bir güne denk gelince, dayanamayıp atladık vapura! Yol boyunca ben de filmi istediğim gibi deneme şansı buldum!

Film aslında Lomography X-Pro Slide filmi andırıyor, canlı yeşillerin olduğu tonları nedeniyle. Flaşlı kullanımda hafif sarı tonlar almak da mümkün. İşte benim sonuçlarım:

Minicik bir makineyle bu tonları elde edebilmek harika bence, kesinlikle denenmeli!

written by nural

No comments yet, be the first

Read this article in another language

This is the original article written in: Türkçe. It is also available in: 中文(繁體版), 中文(繁體版), Spanish & English.