Lomoinstant_en
Have an account? Login | New to Lomography? Register | Lab | Current Site:

Kodak Tmax 400: Film který jde pushovat

Jak všichni víme, Kodak nyní prochází opravdu těžkým obdobím. Ale také víme, že kromě mnoha skvělých barevných filmů, jako je například legendární Kodachrome, vyrábí i černobílé filmy. A jako správní analogoví fotografové bychom měli podpořit Kodak v jeho snaze zůstat na trhu a nedopustit, aby všechny jeho dokonalé filmy skončily v propadlišti dějin.

To, co vidíte je mé první užití filmu Kodak 400 Tmax. Na internetu jsem se dočetl, že Push o jeden stupeň může přinést docela zajímavé výsledky. A tak jsem se rozhodl otestovat film za obtížných světelných podmínek, totiž během novoročních oslav. Nutno dodat, že film jsem založil do mého milovaného parťáka Lomography LC-A +. Jak to dopadlo vidíte níže:

Během silvestrovských oslav jsem měl tu čest narazit na anonymní skupinku, která si říkala “Vendetta”, a tu jsem chvíli sledoval. Je to tak, přátelé, světelné podmínky byly opravdu těžké. Volítko citlivosti na LC-A+ jsem nastavil na 800 a šel na to.

Mimo tento pokus jsem film vyzkoušel i na křtu druhého alba Yuna. A zde jsou výsledky:

Nakonec jsem nafotil i několik portrétů:

Podle mého názoru je film sám o sobě dost ostrý. Jako následek Pushe (z 400 na ISO 800) se objevilo docela velké zrno, ale já osobně to mám rád. Myslím, že to snímkům dává jistý charakter a že vypadají umělecky.

written by bulletofmine and translated by djw

No comments yet, be the first

Read this article in another language

The original version of this article is written in: English. It is also available in: Nederlands & Deutsch.