Have an account? Login | New to Lomography? Register | Lab | Current Site:

Spiaca princezná dvíha obočia okoloidúcim

Keď vidíte ležiaceho človeka na verejných miestach ako napríklad zastávka, metro či na kraji cesty, poviete si najskôr: "chudák". Čo ale ak má na sebe módne oblečenie a je dokonale upravený a oholený? Naslodevalo by zrejme: "asi je opitý". Nuž, umelec John Clang vyrazil do ulíc so svojim mäkkým vankúšom a na chvíľku si zdriemol na rôznych miestach. Pozrite si fotky.

Foto via getaddictedto

Tento sureálny obraz je skutočný, nejde o žiaden photoshop. Len sa pozrite na prekvapené tváre okoloidúcich. John Clang presvedčil kamaráta Beona aby nabral odvahu a pokúsil sa o to, čo by väčšina z nás nikdy neurobila. Zdriemol si na úplne netradičnom mieste.

Foto via getaddictedto

Nikto tu netrpí nespavosťou, ale John s Beonom chcú pomocou netradičného média odovzdať ostatným odkaz.

Clangova práca sa sústredí na jeho okolie a inšpiruje sa “svetskosťou”, ktorá je základným prvkom jeho tvorby. Fotoséria o ktorej píšeme sa volá “Beon spí” a je toho dôkazom.

Tieto fotografie vystihujú to, že aj keď sa s mnohými ľudmi stretávame denno denne každý deň napríklad ráno pri ceste do práce či do školy, nikdy sa s nimi nepozdravíme. Nevieme o nich nič, len ponáme ich tváre. Nezaujímame sa o ich svet, trápenie a radosť.

Čo si myslíte o týchto bizarných fotkách? Urobili by ste niekedy to, čo táto dvojica? Čo by sme mali urobiť, aby sme v tomto rýchlom svete ženúcom sa dopredu spomalili a užili si vôňu kvetov, ktorú už skoro ani nepoznáme?

Článok je inšpirovaný originálom z getaddictedto

written by soundfoodaround and translated by kuxo

No comments yet, be the first

Read this article in another language

The original version of this article is written in: English. It is also available in: Nederlands, Deutsch, 日本語, 한국어, Français & 中文(繁體版).