Have an account? Login | New to Lomography? Register | Lab | Current Site:

Ağır Kırmızı Heybeliada!

İstanbul'un baharını doya doya yaşamak için vizeler sonrası kendimizi Heybeliada gezisiyle ödüllendirelim dedik. İyi ki de gitmişiz..

Fotoğraflarımda yeşil ve mavi tonlarının ön plana çıkmasını sevsem de bu sefer ilk gidişim olan Heybeliada’da el yapımı Redscale deneyimini yaşamak istedim. Aldığım sonuçlar ne kadar ‘ağır kırmızı’ olsalar da bundan sonra buzdolabımda hazırda bulunmuş redscale filmlerinin bulunacağının sinyallerini verdi.

Sabah erkenden Kabataş-Adalar vapur iskelesinde buluştuktan sonra yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuz başlıyor. Havanın güzel olması ise hem benim hem de makinemin içini rahatlatıyor. Zira içinde ilk kez deneyeceğim bir film var.

sedaakay – Fotoğrafları

Heybeliada’ya geldiğimizde ilk işimiz bisiklet kiralamak oluyor. Piknik yapacağımız yer uzak ve gezilecek çok yer var!

Piknik sefasından sonra arkadaşlarla küçük bir bisiklet gezisine çıkıyoruz. Adadaki evler, doğallık tüm içtenliğiyle ben de rahatlama ve şehrin karmaşasından sonra temiz havayı içime çekme isteği uyandırıyor!

Anladığım kadarıyla adanın kedileri de fotoğraf çekinmeyi çok seviyor!

Tarihi evler ve bahçelerinde oturup gün ortası çayını içen teyzeler ve eşsiz manzaralarıyla Heybeliada beni kendine aşık ediyor!

Size önerim bol filmle gidin ve olabildiğince her köşesini gezmeye çalışın. Çünkü karşınıza neyin ne zaman çıkacağı belli olmuyor. Her sokakta farklı bir şeyle karşılaşabilirsiniz. Şimdiden iyi gezmeler!

sedaakay – Fotoğrafları

written by sedaakay

No comments yet, be the first

Where is this?

Nearby popular photos – see more

Nearby LomoLocations