Have an account? Login | New to Lomography? Register | Lab | Current Site:

Kata Tjuta: Jiné velké skály v zemi Down Under

Mnoho turistů, kteří navštíví Austrálii, navštěvují Ayers Rock, nebo Uluru. Z nějakého důvodu jen zřídkakdy uslyšíš o velkých skalách: *Olgas*, nebo *Kata Tjuta*, i když nejsou od předešlých dvou moc vzdálené.

Photo by stratski

Když jsem poprvé přiletěla do Austrálie, udělala jsem přesně to samé, jako většina ostatních turistů: Navštívila jsem Uluru. Tyhle ohromné rudé skály byly velice impozantní a já si svůj výlet fakticky užila.

Takže jaké překvapení, když náš průvodce řekl: “Počkat, tady je toho víc,” a my se autobusem trochu přiblížili. Nikdy předtím jsem neslyšela o Olgas nebo Kata Tjuta, ale nakonec mě uchvátily ze všeho nejvíc!

Photo by stratski

Olgas jsou podobného původu jako Uluru: oboje jsou sendimenty odhalené erozí. Mnoho lidí považuje Uluru za více speciální útvar, protože se jedná o jedinou obrovskou skálu, nacházející se v jinak rovném prostředí. Já osobně preferuji Olgas. Ty strmé hroudy, vytvářely úchvatné a příjemné panorama, a mají tu výhodu, že mezi nimi můžete procházet.. Jedna skála je působivá, ale dvě? Když stojíš mezi nimi? Impozantní…velmi.

Co bylo na mojí návštěve Austrálie ještě víc zvláštního bylo to, že jsem zde byla za neobvykle mokrého léta. Neviděla jsem ty typické doutnající skály v Barrenské poušti, ale blíštící se hory zahalené do tajemných oblaků.

Pokud budeš mít někdy tu možnost navštívit rudý střed Austrálie a Uluru, jdi o kilometr dál a navštiv i Olgas. Určitě to oceníš!

written by stratski and translated by kobliha

No comments yet, be the first

Where is this?

Nearby popular photos – see more

Nearby LomoLocations

Read this article in another language

The original version of this article is written in: English. It is also available in: Spanish & Nederlands.