This is your last chance to pre-order your Petzval Lens and get the special aperture plates included for free! With estimated delivery in August (or even sooner), don’t miss out on securing your picture perfect portrait lens!

Have an account? Login | New to Lomography? Register | Lab | Current Site:

Košice - mesto lásky

Ja osobne mám toto mesto na Slovensku najradšej. Strávil som tu krásne obdobie môjho života a myslím si, že ma dostalo svojou atmosférou. Metropola východu je v mojom srdci a na mojich fotkách. Pozrite si ich :)

Prvá písomná zmienka o Košiciach je z roku 1230 a v priebehu rokov malo toto mesto v rôznych obdobiach a rôznych jazykoch rozličné mená. Cassovia, Kassa, Kaschau, Kašava – áno, to všetko sú Košice, centrum Abovského regiónu.

Mesto je známe najmä vďaka svojej krásnej historickej Hlavnej ulici, Spievajúcej fontáne, budove Štátneho divadla, fabrike U.S. Steel a hlavným lákadlom je Dóm svätej Alžbety.

Ja som v ňom strávil niekoľko rokov môjho života, počas strednej školy. So všetkým, čo k tomu patrí – prvými parties, problémamy, úspechmi a samozrejme aj láskami a v Košiciach som sa prvýkrát bozkával. Možno práve preto hovorím Košiciam, že sú “mesto lásky”.

Teraz bývam v Bratislave, ale veľmi rád sa na východ vraciam a nikdy nevynechám návštevu Košíc. Okrem Starého mesta mám rád aj sídliská; KVP, Furču, Ťahanovce a ostatné. Všetko tu má takú svojskú atmosféru. Pokojnú a čistú.

written by kuxo

No comments yet, be the first

Where is this?

Nearby popular photos – see more