This is your last chance to pre-order your Petzval Lens and get the special aperture plates included for free! With estimated delivery in August (or even sooner), don’t miss out on securing your picture perfect portrait lens!

Have an account? Login | New to Lomography? Register | Lab | Current Site:

Akdeniz'in Üzerine Marmara İyi Gider !

Sömestr tatili için gittiğim memleketim Finike'de ilk gün bir adet film bitirmiştim bile. Ama bu sefer farklı bir şeyler yapmak istediğimi fark ettim ve o anda aklıma çılgın bir fikir geldi! Finike'nin üzerinde İstanbul'dan kareler! Neden olmasın ?

sedaakay – Fotoğrafları

Biraz daha farklılık katmak için filmi bir arkadaşıma vermeye karar verdim. Ben La Sardina’mla Finike çevresini halledecektim; o da üzerine Zenit’le İstanbul’da çekimler yapacaktı.

Filmi kaybetmem, sonra tekrar bulmam sonucu aradan 2 ay geçti fakat bugün elime ulaşan sonuçlar hiç de fena değil açıkçası. (Gerçi Finike’den çok İstanbul kareleri daha belirgin ama aralarda ufacık ufacık dalgaları görmek bile bana yetiyor.)

Eğer farklılık arıyorsanız film değişimi sonucu mükemmel şeyler ortaya çıkabiliyor. Arkadaşının neler çekeceğini bilmemek ise daha büyük heyecan. Lomography benim için ve tahmin ediyorum çoğunuz için de ‘heyecan’, ‘merak’ ve ‘tutku’ demek olduğuna göre daha ne bekliyorsun?! Hemen bitmiş bir filmini arkadaşına ver!

written by sedaakay

No comments yet, be the first

Read this article in another language

This is the original article written in: Türkçe. It is also available in: 中文(繁體版), Français & English.