Základy udržania Vašich filmov v bezpečí

Keď nechcete, aby boli Vaše filmy zničené, postupujte podľa týchto tipov!

Archivovanie filmov je dôležité, keď nechcete, aby sa Vaše filmy zničili. Svoje som našla pokryté prachom, porastené hubami, alebo poškriabané počas mojich rokov fotografovania a môže to byť nočná mora! Ako výsledok zistíte, že by ste sa mali starať o svoje negatívy správne (za predpokladu, že si ich chcete zachovať)

Niektoré z mojej nekonečnej hromady negatívov:

Takže ak chcete mať svoje negatívy v top-top stave, je zopár vecí, ktoré by ste mali urobiť.

1. Najzákladnejšia vec, ktorú treba kúpiť:
‘Euroobal’ – skúste pohľadať na internete a nájdete ich na predaj napr. na Amazon-e. Tieto obaly sú bez kyselín, narozdiel od iných vecí, takže Vám kyselina nezožerie filmy. Existujú čisté a priehľadné, a obyčajne majú na strane dierky, takže ich viete skladovať v zakladačoch (nájdete v papiernictvách) Taktiež majú slot na boku, na vyplnenie detailov o negatívoch

2. Druhá možnosť na zvýšenie ochrany:
Existujú aj archivačné zakladače, ktoré sa dajú kúpiť v papiernictvách (je ich veľa aj online) – takisto sa dajú kúpiť aj boxy, ktoré zaistia bezpečnejšie úložné miesto pretože udržia vodu a prach mimo Vašich negatívov. Keď nechcete robiť veľké investície, môžete použiť aj obyčajný fascikel.

3. A môžete ísť ešte o krok ďalej:
Kúpte si suchú vitrínu pokiaľ nemáte, alebo odvlhčovač, vďaka ktorému udržíte vaše negatívy (a foťáky!) ešte lepšie chránené pred vlhkosťou a zlými filmy-ničiacimi hubami.

Veľa zábavy pri archivovaní!

written by cherieamour on 2011-10-21 in #gear #tipster #film #film-tipster-negative-archival-archive-safe-protection-basics-film #tipster
translated by rychie

More Interesting Articles