Pohľad z Viedne: Čierno-biele mesto

Sú mestá, ktoré akoby ožili, keď sa zachytia čierno-bielo. Jednou z nich je aj Viedeň. Podľa niektorých veľká, podľa iných malá, Viedeň má svoj vlastný, jedinečný šarm, ktorý očarí akéhokoľvek lomografa!

Viedeň je mesto ako žiadne iné. Možno nie je taká veľká ako Manhattan, ani taká romantická ako Benátky, či Paríž, no Viedeň má vlastné čaro. Mesto plné kultúry a histórie, ktorého ulice rozprávajú príbeh na každom rohu. Vo Viedni sa hovorí “Wien ist anders!” (Viedeň je odlišná!) a toto príslovie nemôže byť pravdivejšie. Každá štvrť má jedinečný pulz a atmosféru, preto je to ideálne miesto pre všetky druhy fotografie. Nezáleží na tom, či sa zaujímate o krajinu, architektúru, inscenovanú fotku, alebo snímku ulíc, Viedeň má vždy čo ponúknuť. Jediné, čo musíte urobiť je zahnúť za roh, alebo naskočiť na najbližšiu električku a na každom kroku budete odmenení odlišnou scénou.

Ďalšou výnimočnou vlastnosťou Viedne je, že mesto vyzerá neodolateľne čiernobiele. Jeho ulice, budovy, dokonca ľudia predstavujú dokonalý objekt pre záhadné, fascinujúce, hoci klasické čierno-biele snímky. Takže, kedykoľvek budete cestovať do Viedne, uistite sa, že ste si zbalili pár balení Lady Grey, Tri-X, alebo vášho obľúbeného čierno-bieleho filmu, určite to nebudete ľutovať!

written by rdetoyato on 2014-01-20 in #world #locations #lsi-hq #vieden #vyberte-druh-miesta #rakusko #lady-grey-400 #poulicna-fotografia #cierno-biela #miestna-prichut
translated by julita

More Interesting Articles