Dostaňte sa do stredoveku v Silves, Portugalsko

Každoročne v auguste sa stredoveká obec Silves v portugalskom Algarve zmení na celých desať dní na scénu zo stredovekého festivalu, počas ktorých sa dozviete všetko o bohatej histórii tohto bývalého hlavného mesta regiónu Algarve.

Silves je historická a malebná dedinka v samom srdci Algarve známa svojim starobylým maurským hradom na samom vrchu, ktorý ponúka pôsobivý výhľad na región. Táto neuveriteľne príjemná dedina bola až do roku 1189 pod nadvládou Maurov kedy ju oslobodili Portugalčania. Napriek tomu, že prepadla tomu istému vládcovi o dva roky neskôr, znamenalo to dôležitý krok k opätovnému a konečnému dobytiu regiónu v roku 1249.

Stredoveké trhy v Silves sa pokúšajú všetko toto zachytiť v desiatich dňoch plných pestrých, sviečkami osvetlených ulíc, plných autentických stredovekých jazdeckých turnajov, tradičných remesiel a vystúpení hercov, tanečníkov, fakírov, artistov na choduľoch a mnohých iných. Popri sledovaní týchto úžasných výjavov, sediac na bale slamy, si môžete vychutnať chutné jedlá, prirodzene podávané na pravých tanieroch a pohároch v stredovekom štýle. Majú na čo si len spomeniete!

Ľudia si rokmi zvykli chodiť na trhy v Silves v šatoch v stredovekom štýle. Ani my sme nemohli zmeškať príležitosť a nedať tomu šancu.

Niektorí ľudia to zjavne povýšili na vyšší stupeň a úspešnejšie zvládli svoju misiu dokonale zapadnúť do stredovekej atmosféry. Tento rok sa dokonca dostavil aj pápež!

Stále máte pochyby o preskúmaní týchto trhov v roku 2014? Neuveriteľné! Ponorte sa do stredovekých trhov v Silves, načerpajte tú neobyčajnú atmosféru a sami pocíťte aké to je byť skutočných rytierom bojujúcim za nezávislosť Portugalska!

written by jokelangens on 2014-01-11 in #world #locations #umenie-a-kultura #lomography #portugalsko-algarve-stredoveky-festival-silves-trhy-na-hrade #miesto
translated by julita

More Interesting Articles