Ilford HP5 Plus: Je tento ikonický film pro každého?

Rozhodl jsem se vyzkoušet tento film poté, co jsem si o něm přečetl úžasné věci, ale přišel jsem na na některé věci, které jsem nevěděl. Nechám na vás rozhodnutí, jestli jsou to klady nebo zápory.

Credits: virtualflyer

Četl jsem nadšené recenze o tomhle filmu a opravdu jsem chtěl vyzkoušet černobílý film, protože spousta lidí pořád fotí na film hlavně kvůli tomu, že černobílé fotky jsou o tolik lepší než ty digitální. Tak jsem se rozhodl začít s tím, o němž jsem četl. Koupil jsem si Ilford HP5 Plus 36-ti snímkový film asi za 8€. To je docela dost, ale ten výlet do Ameriky pro mě byl hodně důležitý, takže jsem chtěl mít co nejlepší film.

Tenkrát sem u sebe neměl žádný barevný film, takže jsem dal do foťáku jednu z těch dvou ruliček, co jsem koupil, a začal jsem fotit v LA, San Diegu, Las Vegas a Bryce Canyonu. Ano vím, že kaňon není nejlepší objekt pro fotografování černobíle, ale nic jiného jsem neměl. Tak se pojďme podívat, jak mi to vyšlo.

Credits: virtualflyer

Mnoho fotek je skvělých, ale vypadají velmi staře. To víte, skoro na každé fotce je velká zrnitost, a obojí je pro i proti. Je zřejmé, že dostaneme fotografie se zvláštním efektem, ale mají tendenci být méně využitelné, když je chcete zvětšit. (Mám jednu jako pozadí na mém 15" monitoru a není to ono) Řekněme, že to vypadá jako fotka pořízená ve velmi malém rozlišení a roztažená do obrazovky.
Poté jsem fotil na nějaké barevné filmy, a druhou a poslední ruličku Ilford jsem si schoval pro San Francisco a New York, jejichž městské krajiny se se ukáží být lepšími pro černobílou fotografii.

Podívejte se sami:

Credits: virtualflyer

Tyhle fotky miluju. Byl bych jen rád, aby byly ve větším rozlišení. Neříkám, že je HP5 Plus špatný film. To by nebyla pravda a bylo by to nespravedlivé vůči efektům tohoto filmu. Musíte prostě vědět předem, co budete fotit a co vám vyjde po vyvolání filmu.

Doufám, že se vám výsledky líbí! Jestli máte jiný názor na HP5 Plus, dejte mi vědet!

written by virtualflyer on 2013-10-16 in #reviews #grain #black-and-white #b-w #old #plus #hp5 #film #ilford
translated by weeta

More Interesting Articles