Japonské mesto duchov zachytené na film Riccarda Parentiho

Vždy som veril, že každé mesto na svete má svoje ruiny a opustené budovy, miesta, ktoré sú zabudnuté a ignorované, ale vždy plné vlastných príbehov. A potom sú tu takisto mestá duchov - celé mestá, ktoré kedysi dýchali životom, ale teraz sa plynutím času rozpadávajú a hnijú. V Tokiu žijúci taliansky fotograf zachytil populárne mesto duchov v Japonsku a musím povedať, že tieto fotografie sú vážne fascinujúce.

Hnijúce domy, chátrajúce budovy, neporiadok v izbách, steny stále zahalené ošupávajúcou sa omietkou. Opustené budovy sú väčšinou zdrojom pre nočné mory a horory, ale v každom meste, v ktorom sa nachádzajú, je vždy aspoň jeden alebo dvaja fotografi, ktorých zaujíma objavovanie týchto opustených miest a sú pripravení preskúmať každý kút a škáru v strašidelných budovách. My, ktorí sa neodvážime pozrieť cez okná týchto opustených budov, môžme ďakovať týmto odvážnym dušiam, ktoré kŕmia našu zvedavosť s ich podmanivými fotografiami.

Jeden takýto fotograf je Riccardo Parenti, art director a fotograf z Talianska, ktorý momentálne žije v Tokiu. Jeden z jeho terajších projektov je fotografovanie slávneho mesta duchov Nichitsu, opusteného banského mesta vzdialeného asi tri hodiny od Tokia.

Photos via Riccardo Parenti on Flickr

Nichitsu sa nachádza vo vzdialenom Chichibu, hornatom regióne severovýchodne od Saitama Prefecture a v jeho rozpuku v roku 1965 bolo domovom pre zhruba tritisíc ľudí. Avšak, keď združenie Nichitsu Corporation (ktoré v roku 1937 kúpilo bane) zanechalo v roku 1978 banskú činnosť, obyvatelia začali mesto opúšťať. Urban exploreri hovoria, že v tejto oblasti pokračuje malé ťaženie vápenca, ale mesto ostáva naďalej opustené .

Parentiho fotografie fotené na Mamiyu 7 a Kodak Ektar 100 zobrazujú malebné mestečko na svahu kopca, ktoré malo všetko, čo jeho obyvatelia potrebovali: pohodlné domy a byty, poštu, radnicu, školu či nemocnicu. V mnohých odfotených izbách sa stále nachádzajú osobné veci obyvateľov, ktoré zanechávajú mestu charakter a strašidelné vibrácie.

Kým budeme čakať na Parentiho ďalšie zábery z Nichitsu, môžme si pozrieť klip, ktorý nám ukazuje toto strašidelné, ale napriek tomu zaujímavé mesto duchov:

Boli ste niekedy v opustenej budove alebo dokonca v meste duchov? Zdieľajte s nami svoje fotografie a príbehy alebo zanechajte komentár!

Všetky informácie z tohto článku pochádzajú od Koi Koi Koi a Haikyo.org.

written by plasticpopsicle on 2013-10-14 in #lifestyle #videos #japan #kodak-ektar-100 #mamiya-7 #japonsko #ghost-towns #nichitsu #analogue-lifestyle #lomography #mesto-duchov
translated by kate21

More Interesting Articles