10 Techník ktoré by mal skúsiť každý lomographer so svojim Lomo LC-Wide

Myslíte si, že si už skúsili všetko so svojim Lomo LC-Wide? Máme pre vás zoznam všetkých zázrakov ktoré vie Lomo LC-Wide schopný, tak schválne, máte ich vyskúšané všetky?

Zdieľali sme s vami galérie pôsobivých fotiek od našich lomo kamarátov ktorí používali Lomo LC-Wide, s dúfaním, že vás inšpirujeme aby ste si na vlastné ruky otestovali aké to je dosiahnuť podobne pôsobivé výsledky so svojim širokouhlým analógovým spoločníkom. Zostavili sme zoznam, ktorý vám odporúčame prepísať a postupne vyskúšať.

Pripravení? Ideme na to!

Credits: mapix

1. Autoportrét

Nikto neunikne čaru autoportrétu, tak prečo to neskúsiť aj analógom? Ak rozmýšľate nad tým, na ktorý lomo fotoaparát sa môžete spoľahnúť aby ste dosiahli super zábavné selfies, nehľadajte ďalej ale siahnite po Lomo LC-Wide!

Credits: bnjmn

2. Dvojité alebo viacnásobné expozície

Keďže dvojité alebo dokonca mnohonásobné expozície sú jednou z našich obľúbených fotografických techník, nie je prekvapujúce, že naši lomo kamaráti dosahujú oslnivé výsledky pomocou širokouhlého Lomo LC-Wide.

Credits: i_am_four-eyes

3. Polovičné rámčeky

Ak máte dôkladne preštudované vaše Lomo LC-Wide, museli ste si všimnúť číselník zo spodku fotoaparátu a kryt na objektív na ktorom píše “HF,” čo je skratka pre half-frame čiže polovičný rám. Je to tak, môžete zdvojnásobiť zábavu a prejsť na polovičné rámčeky so svojím širokouhlým analógovým spoločníkom, a získať zaujímavé fotky v štýle “obalu knihy” tak ako naši lomografisti.

Credits: cyanwater

4. Dlhé expozície

Stále ste chceli skúsiť efektné fotografovanie za súmraku alebo v noci s Lomo LC-Wide, no neboli ste si celkom istí ako dostať dobré fotky v slabom osvetlení? Odpoveď spočíva v nejednoduchej ale za to šikovnej technike zvanej dlhá expozícia!

5. Maľovanie svetlom

Keď už prídete na to, ako fotiť nádherné dlhé expozície v slabom osvetlení a v noci s vašim Lomo LC-Wide, zistíte, že existuje ešte jedna vec ktorú by ste mali skúsiť so širokouhlým analógovým zázrakom : maľovanie svetlom!

Credits: singleelderly

6. Portréty vašich miláčikov

Nikoho neprekvapuje že my lomografisti máme radi domáce zvieratá. A máme ich tak radi, že sú jedny z našich obľúbených objektov na fotografovanie. LC-Wide je jeden z najlepších fotoaparátov na naháňanie vašich mačiek, psov alebo iných rozkošných zvierat!

Credits: gocchin

7. Nekonečné panorámy

Čo? S Lomo LC-Wide môžem fotiť aj panorámy? Áno! Keď sa naučíte trik fotenia nekonečných panorám so svojim širokouhlým analógovým spoločníkom, začnete fotiť panorámy presne tak široké ako len chcete!

Credits: litleandi

8. Nočná fotografia

Zábava s filmom neprestáva po príchode späť do mesta z relaxačnej letnej dovolenky so svojim Lomo LC-Wide. Pamätajte, že si môžete stále odkliknúť trblietajúcu sa scenériu vášho mesta tak ako náš lomo kamarát so svojim širokouhlým analógovým spoločníkom!

Credits: scorpie

9. Čiernobiela fotografia

Ajkeď je obľúbený pre žiarivo farebné lomografie, Lomo LC-Wide je taktiež vynikajúcou voľbou pre tých, ktorý chcú fotiť čiernobielo.

Credits: emilios

10. Podvodná fotografia

Leto si pýta fotky pod vodou tak je tu čas vyzbrojit vaše Lomo LC-Wide Krabom a namočiť sa či už na pláži alebo v bazéne!

The Lomo LC-Wide boasts the newly-developed 17mm Minigon Ultra-Wide Angle lens. This 35mm camera wonder is the perfect companion for your photo expeditions. It produces eye-catching splashes of colour with astonishing saturation and contrasts with the added versatility of 3 different formats. Open up to a new photographic experience with the LC-Wide, available in our Shop.

written by plasticpopsicle on 2013-09-20 in #lifestyle #lomography #lc-wide #lomo-lc-wide #checklist #analogue-lifestyle
translated by michaal

More Interesting Articles