Krásne aj keď strašidelné: 'Roztrhnuté' Portréty Michala Macku

Český fotograf objavil spôsob ako pracovať s fotografickými emulziami a premeniť ich na silné portréty plné strachu. Zaujímavé? Prečítajte si viac o autorovi a jeho technike!

Na prvý pohľad vyzerajú fotky českého fotograpfa Michal Macku ako výsledok šikovnej digitálnej manipulácie. Opak je však pravdou a Michal fotí svoje portréty na film. Trik spočíva v tom ako používa filmové emulzie.

Geláž je názov tejto série ale aj techniky, ktorú Michal používa. Je to mix “koláže” a “želatíny,” technika spočíva v “prenášaní exponované a zafixované fotografické emulzie na papier.” Na dosiahnutie finálneho efektu premieňa a posúva emulziu a výsledok potom vytlačí na kvalitný foto papier.

Fotky z My Modern Met

Táto techniky je dokonalá na vytvorenie tém, ktoré jeho séria odhaľuje: strach, depresia, seba-nenávisť, samo-poškodzovanie, to všetko trhaním subjektov na fotkách.

Michal o svojich prácach:

“Na fotkách používam ľudské telo (väčšinou moje vlastné). Procesom geláže sa toto telo dostáva do kontaktu s abstraktným okolím a znetvoreniami. Toto spojenie mi pomáha nájsť nové úrovne ľudskosti vo výslednom diele.”

Navštívte == stránku Michala Macku== kde môžte vidieť ďalšie koláže a iné práce.

Všetky informácie k článku pochádzajú z My Modern Met a stránky Michala Macku.

written by plasticpopsicle on 2013-09-12 in #lifestyle #torn #film-emulsion #lomography #film-photography #analogue-photography #gellage #analogue-lifestyle #michal-macku
translated by lomojolo

More Interesting Articles