Konstruktoři: Interview s hodachromem

Dovolte nám představit vám jednoho z těch štastných lidiček, kteří už mají svůj Konstruktor....hodachrome. Jsme si jistí, že jste četli některé jeho nedávné články o dlouhé a vícenásobné expozici. Vyrazil s Konstruktorem na pár svých oblíbených míst a vyfotil pár fotek. Prohlédněte si je a přečtěte si jeho názor na nejnovější Lomography fotoaparát!

Jméno: Hodaka Yamamoto
LomoHome: hodachrome
Místo: Gifu, Japonsko

Řekni nám něco o sobě
Ahoj! Moje jméno je hodachrome. Jsem fotograf a designér. Moje hlavní náměty pro focení jsou japonské scenérie napříč všemi čtyřmi ročními obdobími, a nádherné díla dělané vícenásobnou expozicí.

Jak hodnotíš svůj zážitek s Konstruktorem?
Trochu sem si musel zvykat na hledáček a ze začátku bylo těžké používat ostření. Ale jak si zvyknete, je tenhle unikátní fotografický styl neskutečně zábavný.

Co se ti na Konstruktoru nejvíc líbí?
Když jsem se koukal na výsledky práce s Konstruktorem, byl jsem překvapen úžasnou ostrostí, velkým kontrastem a mocnou vinětací. Konstruktor používá 35mm film, má 50mm úhel pohledu a minimální zaostření na 0,5 metru. Během mojí kariéry jsem takovýto fotoaparát nepoužíval, takže jeho specifikace pro mě byly nové a staly se mými oblíbenými aspekty tohoto fotoaparátu. Myslím, že můžete používat Konstruktor ve všech různých prostředích, protože vám vždycky dá skvělé výsledky. Vzhledem k tomu, že Konstruktor umí krásný bokeh efekt (rozostření), doporučuji ho hlavně na focení portrétů.

Poděl se s námi o srandovní/divný zážitek během focení nebo stavění Konstruktoru
Když jsem dělal horní a dolní symetrickou fotku, málem jsem si kvůli tomu hledáčku zranil krk. Možná si lidé mysleli, že se pekelně snažím udělat fotku oblohy!

Nějaké tipy pro budoucí uživatele Konstrukteru?
S konstruktorem můžete dělat vícenásobné expozice, takže vám doporučuji, aby jste to skusili na nejširší zaostřitelnou vzdálenost. Ovládání ostření není úplně snadné, ale rychle si na něj zvyknete stejně jako já. Takže prostě FOŤTE FOŤTE FOŤTE a užívejte si tenhle unikátní a superoriginální fotoaparát.

Kupte si Konstruktor nebo navštivte Konstruktor stránky

Konstruktor je první udělej-si-sám 35mm zrcadlovka. Je to perfektní nástroj, jak se pobavit a zároveň se naučit tu vzrušující mechaniku v pozadí, jak analogová fotografie funguje. Pořiďte si ten váš z Online Shopu nebo Lomography Gallery Stores Worldwide. Zjistěte si o fotoaprátu víc na Konstruktor síti.

written by kyonn on 2013-07-11 in #lifestyle #tester #konstruktor #splitzer #hodachrome
translated by weeta

More Interesting Articles