Úžasné barevné fotografie slavných lidí z počátku 20. století

Mark Twain, Charlie Chaplin, Sir Arthur Conan Doyle -- všichni je známe jako důležité muže a pamatujeme si je z klasických monochromatických portrétů z našich učebnic (a také některých webů). Takže vidět je na jejich prvních nebo jediných barevných fotografiích je víc než úžasné. Prohlédněte si některé sdílené servrem Flavorwire!

Když se mluví o významných lidech minulého století, často si mnoho z nich představujeme černobíle, což je asi normální, vzhledem k tomu, že barevná fotografie nebyla tenkrát tak rozšířena, jako v posledních desetiletích. Nemohli jsme si proto pomoct, když Flavorwire zveřejnil několik fascinujících záběrů historických osobností ze začátku 20. století, a také vám je ukázat. Zveme vás mimo vaše monochomatické vzpomínky na lidi jako jsou Charlie Chaplin, Mark Twain, a Sir Arthur Conan Doyle a prolistujte si snímky, které můžou být jejich prvními nebo jedinými barevnými fotkami:

Popořadě: Leo Tolstoy, Charlie Chaplin, Sir Arthur Conan Doyle, Mark Twain, George Bernard Shaw, Edward VII, Emilie Floge, Gustav Klimt, and Auguste Rodin.

Viděli jste nějaké barevné fotky známé osobnosti ze začátku 20. století? Podělte se s námi o ně(nebo nás na ně naveďte) v komentáři pod článkem!

written by plasticpopsicle on 2013-07-11 in #lifestyle #charlie-chaplin #20th-century #arthur-conan-doyle #auguste-rodin #color-photographs #leo-tolstoy #history #lomography #george-bernard-shaw #gustav-klimt #mark-twain #emilie-floge #analogue-lifestyle #edward-vii
translated by weeta

More Interesting Articles