Využijte plochu rámečku svého Fisheye na maximum: Udělejte si rámeček

1

Chcete využít každý milimetr místa na vaší fotce? Sníte o zajímavých Fisheye obrázcích s nádherným rámečkem namísto černého místa na okrajích? Potom je tento krátký tip pro vás.

Miluji můj jednoduchý Fisheye One Green. Ale vždycky jsem chtěl udělat něco, abych vyplnil ty černé okraje rámečku na fotce. Zvláště u fotek pořizovaných večer nebo v noci, kde je spousta černé na fotce, mnohem více než za denního světla. Ale zároveň jsem chtěl zachovat originální obrázek “čistý” a např. nabízený tip “Mnohonásobná expozice s květinami” mi nesedí. Tak jsem přišel s docela jednoduchou myšlenkou. Dělat dvojexpozice na počítači, ale vyříznout na PC černý kruh.

Credits: betterthanelvis

Vše co potřebujete je:

  • Fotoaparát Fisheye;
  • Jakýkoli jiný full-frame fotoaparát;
  • Monitor;
  • Jakýkoli grafický program;
  • Stativ (nemusí být).

Dejte film do Fisheye a udělejte obrázek jaký chcete (foťte v závislosti na citlivosti filmu). Nicméně, tato rada se hodí spíše k fotkám dělaným v noci nebo večer, protože přechod z černé na obrázku na černou v rámečku je na takových obrázcích plynulejší. Proč navrhuji fotit nejdřív s Fisheye? Protože pak najdete hodící se rámeček snadněji s ohledem na vyfocený obrázek.

Poté, co dofotíte film, přikročíme k druhé části – hledání a příprava obrázku pro rámeček. Na rámečky si můžete vybrat jakýkoli obrázek (černobílý, barevný, staré fotky, nebo vzory), ale pamatujete, že velká část obrázku bude nahrazena černým kruhem. Pak namalujte pomocí grafického programu doprostřed zvoleného obrázku černý kruh. Nelámu si hlavu s velikostí kruhu, dělám je od oka. Měli by jste mít něco podobného.

Credits: betterthanelvis

Ale bude lepší, když budete mít namalovaný kruh o trochu menší než originální Fisheye fotku, protože přechod z rámečku na snímek nebude vystupovat do fotografie. Bohužel já jsem si to uvědomil až po prvním vyfoceném filmu.

Potom ten film opět dejte do nějakého full-frame fotoaparátu (já jsem použil Zenit 122). Dejte jej na stativ (ačkoliv můžete fotit i bez něj, pokud věříte svým rukám) před monitor s již dříve připravenými obrázky a foťte. Nezapomeňte nastavit ISO o jeden stupeň víc (fotil jsem na ISO 200, tak jsem nastavil na ISO 400).

Credits: betterthanelvis

Hodně štěstí s vašimi experimenty.

written by betterthanelvis on 2013-07-01 in #gear #tipster #multiexposure #fisheye #tipster #doubles #frames
translated by weeta

One Comment

  1. betterthanelvis
    betterthanelvis ·

    @weeta dekuji za preklad

More Interesting Articles