Redscale po domácky

Nedávno som videl článok o tom, ako si vyrobiť vlastný redscale film a rozhodol som sa oň s vami podeliť :)

Je to naozaj jednoduché. Na začiatok si vezmite dva filmy a kazetku jedného z nich vyprádznite tak, že z neho vytiahnete celý film a odstrihnete ho tak, aby vám z kazetky ostali trčať približne tri, štyri centimetre filmu (zdá sa to ako strašné plytvanie, viem, ale stojí to za to). Potom odstrihnite vykrojený kus (vodítko) na začiatku druhého filmu a potom ho lepiacou páskou prilepte. tak úhladne ako vám to pôjde, k vyčnievajúcemu kúsku filmu, ktorý ste pred chvíľou vytiahli a odstrihli. Pri priliepaní si však dajte pozor na to, aby ste film prilepili opačne (dolu hlavou)! Potom choďte do tmavej komory a film previňte z jednej kazetky do druhej (ja som ten svoj previnul jednoducho pod perinou).

Keď film úplne previniete do druhej kazetky, môžete ho trochu povytiahnuť a odstrihnúť tak, aby vám z prázdnej kazetky opäť trčali také 3cm filmu, takže ju budete môcť použiť pri výrobe ďalšieho redscale filmu bez toho, aby ste znovu len tak znehodnotili ďalší film. Na konci práve vyrobeného redscale filmu vystrihnite nové vodítko (aby sa vám lepšie zakladal) a potom už len bežte von a foťte!

Na výrobu redscale filmu som použil film s citlivosťou 200 a potom som s ním fotil v Lome LC-A pri citlivosti 50. Ak chcete použiť iný fotoaparát, ako napr. Fisheye, použite radšej film s vyššou citlivosťou, minimálne ISO 400.

written by dogtanian on 2013-06-06 in #gear #tipster #top-tipster #redscale #lc-a #techniky #kodak-gold-200 #tipster #diy #ferrania-solaris-200
translated by sharkteeth

More Interesting Articles