Moje létající Holga 120N

Šest let pracuji ve fotografickém oddělení na South Australian School of Art. Viděl jsem fotografie dělané ze všech možných úhlů. Rozvíjím svou práci, abych vystoupil ze stereotypu a právě to mě vede ke kombinování několika mých posedlostí; Holga fotoaparáty, elektronika a rádiem řízené "multirotor" letadélka.

První výzvou k překonání překážek bylo pročíst si celý manuál k fotoaparátu Holga 120N, abych tak byl schopný fotografovat ve výšce 90 a více metrů. Odpověď přišla ve formě dvou rádiem řízených servo motorů a Arduino micro řídidel. Jedno servo aktivuje klasickou závěrku fotoaparátu, druhé servo indentifikuje pohyb (přes Arduino) a posune film o jeden snímek. Fotoaparát je schopný fotografovat rychlostí jeden snímek za sekundu.

Dalším úkolem bylo zjistit, na co jsem objektivem fotoaparátu zamířil. Miniaturní video kamera monitorovala hledáček Holgy a v kombinaci s video vysílačem zasílala živě fotografie zpět do video brýlí pro umožnění přesné kompozice snímku. Dostat fotoaparát do vzduchu je práce pro multi-rotorovou helikoptéru nebo UAV (Unmanned Aerial Vehicle – bezpilotní vzdušné vozidlo). Letoun je na baterie a unese Holgu asi 10 minut až do vzdálenosti 1,5km. V současnosti experimentuji s různými druhy filmů, ale zjistil jsem, že T-Max 100 a Velvia 100 jsou velice vyhovující pro témata, které fotografuji já. Nejnovější média a paranoia vedli k tomu, že se mnoho lidí bojí “bzučení” nebo létajících fotoaparátů. Tento projekt poukazuje na to, že technologie může být využita také k vytváření.

written by dsyfer on 2013-05-29 in #lifestyle #holga #aerial-photography #analogue-lifestyle #multi-rotor #flying #lomography #project #uav
translated by lomography-cz

More Interesting Articles