Krása nájdených filmov

Po tom, čo som čítal kopec článkov o "zabudnutých filmoch", som sa konečne dostal k nejakým svojim. Kúpil som si novú analógovú hračku a objavil som v nej použitý film. Rozhodol som sa ho vyvolať a musím vám povedať, som veľmi spokojný s výsledkami z fotolabu.

Počas návštevy Fotografica festivalu v Nieuwegein (je to v Holandsku), ktorý sa koná každý polrok, tento Kodak Duaflex mi padol do oka. Vyzeral, že je v v celkom dobrom stave, s čistou šošovkou a haľadáčikom, za pätnásť Euro. Pokecal som trochu s predavačom a dohodli sme sa, že za desať je môj, takže to bola ľahká voľba. O pár minút neskôr som si uvedomil, že som sa nepozrel dovnútra môjho nového fotoaparátu. Otvoril som ho a na moje veľké prekvapenie bol vnútri ukrytý použitý film.

Ukázal som stratený film mojim lomografickým kamošom a Sibel sa ponúkol, že ho odnesie do LomoLabu. Pomyslel som si, že to nie je zlý nápad a o týždeň neskôr som dostal výsledky: zaujímavé staré čiernobiele fotografie zobrazujúce každodenný život v krásnom prostredí. Vďaka zopár kontaktom na Facebooku som zistil, že zábery sú z Belgicka – podľa citadely v Dinant na juhu Belgicka a pár ľuďom, ktorý vyrábali čipky v Bruges. Ako sa tak pozerám na autá, tipujem, že fotografie boli spravené v 50. rokoch, ale nie som si tým úplne istý. Ak viete pomôcť, napíšte do komentárov.

Tieto zábery majú okolo seba osobitú Lomoauru a vyzerá to, že boli fotené od boku. Páčia sa mi! Takže už chápete, že toto bude prvá vec, ktorú budem hľadať na ďalšom festivale, second hand obchode alebo bazáre.

Ktovie koľko pokladov možno nájsť, sú skryté v starých fotoaparátoch a ležia v zaprášených podkroviach…

written by bbijlhout on 2013-04-18 in #lifestyle #duaflex #kodak #zabudnuty #cierna #film #belgicko #biela
translated by no-me5555

More Interesting Articles