Analógová aktivita: Napíšte a pošlite pohľadnice.

Kedy ste naposledy poslali alebo dostali pohľadnicu? Ak si už ani nepamätáte, potešte seba (a niekoho schránku) touto jednoduchou analógovou činnosťou!

Credits: crojasvives

V tejto digitálnej dobe sa človeku všetko zjednodušuje a uľahčuje, snáď najciteľnejšie je pokrok vidieť práve v tom ako komunikujeme. Skontaktovať sa s kamarátmi alebo tými, ktorých máme radi, je teraz neuveriteľne jednoduché, stačí pár dotykov na obrazovku alebo ťuknutí do klávesnice. No niekto by mohol namietať, že správy, ktoré si posielame sú stále neosobnejšie a prázdnejšie.

Našťastie však ešte stále funguje analógové posielanie správ a pozdravov a hoci je na ústupe, ešte vždy sa z neho môžeme tešiť. Listy, pohľadnice a balíky chvíľku trvá, kým k svojmu príjemcovi dorazia, ale nemôžeme poprieť, že ak sa v schránke nájde niečo iné než len účty, letáky alebo noviny, je to zakaždým absolútne skvelý pocit.

Credits: 007-0815-styler, bombayqueen, lakandula & emilyscamera

Tak kedy vás naposledy v schránke čakalo prekvapenie? Alebo naopak, kedy ste posledne niekoho potešili prekvapením v schránke vy? Ak si nedokážete vybaviť, kedy to posledne bolo, skúste niečo poslať teraz. Zájdite do miestneho kníhkupectva, darčekového obchodu alebo papiernictva, je dosť pravdepodobné, že tam nájdete slušný výber pekných pohľadníc. Poprehrabávajte sa v adresári a pohľadajte adresu kamaráta alebo niekoho z rodiny (najlepšie niekoho komu ste sa už dlhšie neozvali. Alebo sa pridajte k Postcrossing a pohľadnicu pošlite niekomu celkom neznámemu. Celkom iste ich vaše milé gesto poteší a možno vám tiež jednu pošlú!

written by plasticpopsicle on 2013-04-25 in #lifestyle #lomography #analogovy-den-2013 #pohladnica #posta #analogova-aktivita #analogovy-zivot #list
translated by sharkteeth

More Interesting Articles