Rané fotografické procesy: Daguerreotypie

U prvního dílu naší minisérie, se blíže podíváme začátek podmanivé časové osy fotografie – od siluet po cameru obscuru, od Niepce po Daguerrea – a na vývoj prvního fotografického procesu.

“Myslím, že vidět Daguerreotypii na vlastní oči a nechat jí na sebe zapůsobit, to za to opravdu stojí. Je tak intimní, tak reflexní […] že se stáváte její součástí.” – Jamie Allen, asitentka kurátora fotografií, George Eastman House

Sledování tohoto videa je zkrátka fascinující. Nejen, že dobří lidé z muzea George Eastman House nám stručně popisují první dny fotografování, ale také nám zdůrazňují, jak vzácný a důležitý to byl objev.

V těchto dnech a této době, kdy každou sekundu můžou být zachyceny tucty a tucty fotografií, velký kontrast toho, jak za každou ranou fotografií stojí složitý příběh – od subjektu samého po obrovskou porci snahy a času, potřebnou k vytvoření obrázku – je dost na to, aby jste se zastavili a přemýšleli pořádně nad dalším vaším záběrem.

A pak, zatím vším je věda. Nevím jak vás, lidi, ale mě to úplně dostalo.

Kvůli vědě!

Mohlo by se vám líbit:

written by geegraphy on 2013-03-05 in #lifestyle #videos #vintage #analogue-cameras #george-eastman-house #analogue-lifestyle #history #daguerreotype #photography #science #analogue-photography
translated by weeta

More Interesting Articles