Helsinki: Zimná krajina zázrakov

Chceš naraz zažiť zimné a mestské dobrodružstvá? Tak potom si zbaľ do kufrov všetko teplé oblečenie, ktoré máš a navštív Helsinki, kde nájdeš tony snehu, zamrznuté more a rieky, horúce sauny a sladké torty a koláče.

Minulý rok som strávila sedem mesiacov vo Fínsku, v najkrajšej krajine akú som kedy navštívila. Väčšinu dní som prežila v hlavnom meste Helsinki, kde v zime môžete nájsť všetko, čo k perfektným zimným prázdninám patrí.

Photos by erikagrendel

No dobre, slnka si tam v zime veľa neužiješ, pretože vychádza okolo 10 hodiny a zapadá približne o 15, takže to znamená, že svoj Lomo deň si musíš naplánovať naozaj veľmi dobre, ak chceš zažiť nejaké tie dobrodružstvá a odfotografovať veľké množstvo fotiek.

Tak napríklad, môžeš naskočiť na autobus a vystúpiť v Helsinskej časti nazývanej Arabia. Tam môžeš navštíviť niekoľko krásnych ostrovov a ostrovčekov, ktoré sú v zime prepojené zamrznutým morom. Ďalej sa tam naučíš chytať ryby z malej diery v ľade a potom si môžeš zaskočiť na nákupy do továrne Arabia a kúpiť si pravú fínsku keramiku.

Photos by erikagrendel

Naskoč znova na autobus a vystúpiš až v centre Helsiniek. Okúsiš tam v zime takmer ľudoprázdne ulice, obchod Santa Clausa, nádhernú budovu hlavnej železničnej stanice, katedrálu, trhoviská a prístav, kde možno nájdeš nejakých tých ľadoborcov.

A pretože kvôli moru a vetru premrzneš až do kostí, budeš potrebovať na zahriatie horúcu čokoládu alebo kávu s čokoládovou tortou z kaviarne Esplanadi. Nuž a samozrejme nesmieš zabudnúť na príjemne horúcu saunu. Len tak správne zakončíš deň. Och, ako mi len chýba táto zimná krajina zázrakov!

Photos by erikagrendel

written by erikagrendel on 2013-02-27 in #world #locations #bielo #krajina-zazrakov #biely #sauna #chlad #finsko #mraz #trol #domov #mestske-dobrodruzstva #zima #dom #zazrak #sal #rukavice #zasnezene #korculovanie #sneh #lad #lyzovanie #helsinki #tma
translated by erikagrendel

More Interesting Articles