Dívka s tetováním foťáku.

Minulý týden jsme potkali Lotte van den Acker, dívku s tetováním Pentax Asahi K1000. V rozhovoru pro Fstoppers vysvětlila, jak se inspirovala a který umělec navrhl design kérky - její máma!

Fotky by Fstoppers

Fotografka Lotte van den Acker má úžasné tetování fotoaparátu na jejím předloktí, což je zásluhou tetovací umělkyně a zároveň její matky Helmy van der Weide. Je to jedna z nejúžasnějších spoluprácí mezi matkou a dcerou, jaké jsme kdy viděli. Přečti si tenhle rozhovor z Fstoppers:

Jak jsi přišla na tenhle nápad? Byla jsi něčím ovlivněná , nebo jsi prostě jen chtěla nějaké tetování?
Před tímhle tetováním, jsem už nějaká další měla, ale mamka mi absolutně odmítala vytetovat cokoliv na mé předloktí. Kvůli mé budoucí kariéře a podobně. Po nějaké době bylo jasné, že fotografování je moje skutečná vášeň a budoucnost a jako fotografku mě tetování na předloktí nebude nijak omezovtat. Začala jsem tedy přemýšlet o tetování, které bude mou vášeň reprezentovat. Fotoaparát není moc elegantní objekt, a myslela jsem si že “jenom foťák” by mohl být trochu nudný. Snažila jsem se přijít na něco, co by bylo trochu víc originální. Pak mě to napadlo, optický klam.

Fotky z Fstoppers

Má pro tebe tenhle model fotoaparátu nějaký speciální význam?
Kamarádka mojí mamky vlastnila tenhle fotoaparát, a když jsem se narodila, udělala jím mnoho nádherných fotek mě a mojí mámy. Později si tenhle foťák od ní mamka odkoupila a když mi bylo 10 let, žačala jsem s ním fotit i já. Takže má pro mě mnohonásobný význam.

Plánuješ další tetování s fotografickým motivem?
Tím si ještě nejsem jistá. Mám spoustu nápadů na další tetování, které s fotografováním nemají nic společného. Ale chci dokončit celou paži (rukáv) a možná bude jeho součástí cívka filmu.

Co lidé říkali na to, když poprvé viděli tvoje foto tetování?
Mnoho lidí bylo nadšeno, hlavně ostatní fotografové. Ale normálně nechodím celý den s rukou před obličejem, abych to ukazovala. :)

Fotky z Fstoppers

Mohlo by se vám líbit:

written by denisesanjose on 2013-02-24 in #news #asahi #tetovani #art #pentax #ink #lotte-van-den-acker #tattoo #helma-van-der-weide #netherlands #fotak #analogue-cameras #k1000
translated by kobliha

More Interesting Articles