Vzlietnite s Lomography fotoaparátom Sprocket Rocket

Nechajte sa očariť dierkami perforácie a panoramatickými fotografiami - to všetko v ľahučkom a praktickom fotoaparáte. Pripravte sa vzlietnuť s Lomography fotoaparátom Sprocket Rocket.

Sprocket Rocket je fotoaparát, ktorý veľmi málo používam. Hoci je ľahký a jednoduchý na ovládanie, ale náklady na vyvolanie a skenovanie panoramatických dierkových fotiek ma nútia premýšľať, či sa to vlastne oplatí. No vždy keď sám seba presvedčím, som ohromený z výsledkov.

Perforácia a panoramatický formát upútajú váš pohľad. Ak ich skombinujete, dostanete neobyčajné fotografie. Keď už vlastníte Sprocket Rocket, máte chuť odfotiť zábery, ktoré ste už fotili predtým, len kvôli tomu, aby ste videli ako vyzerajú v panoráme a s perforáciou.

S panoramatickým fotoaparátom je prirodzené fotiť krajinky a budovy. No kto povedal, že to musia byť vždy len krajiny.

Portréty a autoportréty takisto vyzerajú úžasne. Autoportréty sú skvelé vďaka širokohulej šošovke.

Sprocket Rocket potrebuje dobré svetelné podmienky. Ak nemáte dobré svetlo, výborne funguje s bleskom, či v Bulb móde.

Už len pár centov za vyvolanie a sken. Ako povedal Douglas Adams: “Žiadnu paniku!” Potrebujete len nájsť lab, v ktorom vám hneď nepostrihajú filmy. Stačí len požiadať! Najľahší spôsob ako oskenovať negatívy zo Sprocket Rocketu je pomocou skenovacej masky DigitaLiza.

Ľahučký, praktický a pútajúci pozornosť. Pouvažujte nad tým, aby ste si zadovážili Sprocket Rocket a pripravte sa na odlet!

written by zark on 2013-03-08 in #reviews #panorama #perforacia #dierky #sprocket-rocket #35mm
translated by no-me5555

More Interesting Articles