Zapni světla!

Bláznivé, představivost, výstřednost, kreativita a SVOBODA! To jsou slova, která jsem vybrala k popisu KRESLENÍ SVĚTLEM! Každý fotograf chce dosáhnout nečekaných, dechberoucích a skvostných fotek. Kreslení světlem má svůj specifický a jedinečný prostor ve světě fotografie a nabízí výzvu pto fotografa, vyjádřit sám sebe. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti s tmto stylem.

Můžeme začít…

PŘEDSTAVIVOST
JEdna z nejdůležitějších věcí, které ke kreslení světlem potřebujete. JE to jeho základ. Nezachycujeme moment, my ten moment vytváříme. Musíme se naladit na stejnou vlnu s génii jako Pablo Picasso, Rembrandt a ostatními umělci. Můžeme se vydat cestou organizování nebo spontánosti.

Temnota, tma a šero
Místo, kde budeme pořizovat fotografie pomocí kreslením světla, musí být potemnělé a tmavé. Temnota je svatý grál Kreslení světlem.

Dlouhá expozice
Pokud to tak můžu říct, dlouhá expozice je sesterské dvojče této techniky. Čím delší čas necháme otevřenou závěrku, tím větší šanci dáme fotografii, aby se na ní zakreslilo co nejvíc. Nejlepší věc je nastavit fotoaparát na nejdelší čas, a nebo použít režim ‘bulb’.

Nízké ISO
Potřebujeme film s co nejnižším ISO, pokud chceme zaznamenat pohyb světla. Jednoduše potřebujeme méně citlivý film. Pokud použijeme film s vyšší citlivostí (více jak 400 ISO), fotky se přepálí, takže ve finále nedostanete na fotce nic. Nejlepší volba je ISO 100 a méně, pro zaručení těch nejlepších výsledků.

Malá clona
Obvykle při focení v šeru nebo tmě necháváme objektiv otevřený co nejvíce to jde. V případě kreslení světlem, je to ale naopak. Nastavíme nejmenší clonu, aby do objektivu vnikalo co nejméně okolního světla.

Stativ
Tuhle věcičku prostě potřebujem. Minimalizuje otřesy a chvění.

Drátěná spoušť
Další věc, kterou budeme potřebovat. Pokud ji nemáte, dá se to vyřešit tak, že požádáte přítele, aby držel tlačítko spuště v celém průběhu snímání.

Světlo
Nejdůležitější element. Můžeme použít nepřeberné množství a variant světel. Blikající svetla, stálá, pohyblivé…

Pusťme se do toho!
ŠŤASTNÉ A VESELÉ KRESLENÍ, MISTŘE!

written by reiga on 2013-02-19 in #gear #tipster #lightpainting #select-type-of-tipster #indonesia #reiga #dlouhe-expozice #tipy #svetlo #tutorial #longexposure #select-what-this-tipster-is-about #kresleni-svetlem
translated by kobliha

More Interesting Articles