Fotografujeme architektúru bez diapozitívnych filmov

Niektorí lomografisti si myslia, že s diapozitívnymi filmami dosiahnete skvelé výsledky so saturoavnými farbami. Nuž, aj bez diapozitívneho filmu môžete robiť vynikajúce fotky!!

Credits: ekeupratama

Ak nemáte dosť peňazí na diapozitívne filmy, musíte byť kreatívni! Vyskúšajte vlastnoručne vyrobený redscale film alebo čiernobiely film. Ako milovník architektonickej fotografie som si uvedomil, že diapozitívny film nie je všetko. Je to aj o uhle, kompozícii a svetle. Architektúra je všade okolo nás, že?! Domy, kostoly, mešity, chrámy, mosty atď.
Pri fotení architektúry sa môžete hrať s líniami, farbami, vzormi. Najlepšia vec pri architektúre je tá, že sa nehýbe ako ľudia (teda pokiaľ nie je zemetrasenie :p) a nebude si schovávať tvár..

Naučte sa základy fotografie a dôverujte vašej mysli! Nič sa nedeje, ak nefotíte na diapozitívny film. Foťte počas “zlatej hodiny”, a nezabudnite sa pozrieť, ktorým smerom svieti slnko, aby ste nemali nakoniec tmavé fotografie.

Credits: ekeupratama

Nič si z toho nerobte, ak je zamračené. Stále môžete fotiť s redscale filmami.

Credits: ekeupratama

Skúste fotiť s čiernobielym filmom nejakú historickú budovu a dosiahnete archaicky vyzerajúcu fotku!

Credits: ekeupratama

Môžete skúsiť aj multiexpozíciu.

Credits: ekeupratama

Posledný tip – skúšajte nové a experimentálne uhly pohľadu.

Credits: ekeupratama

Nebojte sa fotiť bez diapozitívnych filmov. :D

written by ekeupratama on 2013-02-18 in #gear #tipster #film #diana-mini #indonesia #tipster #negativ #ciernobiely-film #architektura #holga-120 #bandung #redscale-film #fujica-m1
translated by no-me5555

More Interesting Articles