Perfektní kombinace: Diana Mini a film Ilford XP2

Mám svoji Dianu Mini už pár let a v prvních letech používání mě moc nenadchla. Popravdě jsem se do mé Diany zamilovala, až když jsem poprvé zkusila kombinaci s tímto filmem a co všechno se s ním dá dělat.

Vybírání správného fotoaparátu s odpovídajícím filmem je velice individuální proces. Můžete mít rádi černobílé filmy nebo barevné. Můžete preferovat unikátní barevné posuny nebo filmy vyvolané postupem cross process, nebo můžete upřednostňovat více usedlé barvy a profesionální barevné negativy. Ale když najdete tu perfektní kombinaci, poznáte, že jste se trefili do černého a neubráníte se používání té kombinace stále a stále dokola.

Tohle se mi poprvé stalo s mojí Dianou Mini a černobílým filmem Ilford XP2 zpracovaným chemikáliemi C41 spíše než těmi klasickými na černobílé fotografie. Svůj první film v této kombinaci jsem vyfotila na víkendovém výletě v Liverpoolu, ale v té době jsem ještě neměla tušení, jaké budou výsledné fotky, protože jsem ten film ještě nikdy předtím nepoužila, natož v mé Dianě Mini.

Zde jsou první výsledky, které mě úplně oddělaly.
Stejně jako jsem tuto kombinaci použila v Liverpoolu, tak jsem ji s sebou vzala do Paříže.
A loni do Whitby na celý týden. Je to kombinace, kterou s sebou beru úplně všude.

Krása této kombinace je v tom, že oba její klíčové prvky milují světlo. Diana Mini potřebuje film s vyšším ISO, aby se dosáhlo opravdu skvělých výsledků a zjistila jsem, že 400 je pro ní perfektní číslo (dobrý je také Lomography Colour Negative 400 film) a film Ilford XP2 při jasném světle jakoby září a vytváří perfektní výsledky.

Jedinou nevýhodou této kombinace je, že ho můžete přeexponovat, hranice mezi dostatkem světla a přesvícením je u Diany Mini neuvěřitelně jemná a tato kombinace to jen podtrhuje. Nicméně si myslím, že za to riziko to rozhodně stojí, zvlášť když správně exponované fotky vyjdou tak skvěle!

Diana Mini je ultra-kompaktní, drobnější verze Diany F+. Tento fotoaparát dělá mírně rozostřené, méně přesné fotografie ve formátu 35mm a umožňuje vám měnit mezi polovičním a čtvercovým formátem pouze cvaknutím tlačítka. Sežeňte si vlastní Dianu Mini teď hned!

written by easilydistracted on 2013-02-20 in #lifestyle #lomography #black-and-white #analogue-lifestyle #c-41-film #ilford-xp2 #perfect-combination #diana-mini #requested-post
translated by weeta

More Interesting Articles