Lomo fotoaparáty zachytené na bezpečnostnom röntgene!

1

Premýšľali ste niekedy nad tým, čo vidí vo vašej batožine bezpečnostný pracovník za röntgenom? Ako vedia rozlíšiť materiály podľa toho, čo uvidia na obrazovke röntgena? Nasaďte si röntgenové okuliare a poďme to zistiť!

Vždy som bol zvedavý ako vyzerajú obrázky z bezpečnostných röntgenových skenerov. Minulý rok sa mi naskytla jedinečná príležitosť, keď som sa dopočul o tom, že kamarát ide na prehliadku používania týchto röntgenových skenerov. Opýtal som sa ho, či môžem ísť s ním a vziať so sebou aj pár predmetov, aby som získal tieto röntgenové snímky. Na moje prekvapenie odpovedal: “Dobre, prečo nie? Môžeme tieto predmety použiť, aby sme zároveň otestovali stroj!” Zvyšok je už história.

A výsledky? Pár naozaj unikátnych röntgenových snímok z bezpečnostného skenera (ospravedlňujem sa za kvalitu snímok, ktoré stroj vytvoril):

La Sardina fotoaparát
Lomo LC-A Russia Day
Diana F+
Lubitel

Podľa osoby, ktorá viedla prehliadku,tri hlavné farby, ktoré na týchto obrázkoch vidíte reprezentujú nasledovné materiály:

Modrá: Tvrdé materiály napr. kovy, zliatiny, atď.
Oranžová: Guma, plasty, gély, atď.
Zelená: Plasty a zliatiny nižšej hustoty

V skeneri sme otestovali zároveň aj pár “hračiek”:

Dodatok:

Toto je článok napísaný za účelom rozšírenia poznatkov a zábavy Lomografickej komunity. Nemám v úmysle dostať bezpečnostnú službu a jej zamestnancov do neželaných problémov .Tieto röntgenové zábery som neodfotil ja, ale som ich právoplatným majiteľom, tak ak ich budete chcieť použiť, uveďte prosím príslušný zdroj!

written by lawypop on 2013-02-08 in #lifestyle #skener #lomo #rontgen #bezpecnost
translated by no-me5555

One Comment

  1. miskopo
    miskopo ·

    Môžem takú otázočku? Za chvíľu sa chystám cestovať lietadlom s Ľubiteľom, nemôže mi ten ich rontgén vyexponovať film? Veď je to tiež žiarenie.. Ďakujem :)

More Interesting Articles