Ulice baobabů, Madagascar

Pokud někdy navštívíte Madagaskar, můžete viděte stromy, které vypadají jako by rostli obráceně, kořeny trčící z obrovského rovného kmenu... úžasné baobaby.

Ulice baobabů, je 40km vzdálená od Morondava. Je to krásná prašná silnice, vedoucí mezi babobaby, které jsou staré více jak 800 let. Stromy původně nevyrostli jen podél této cesty, je to pozůstatek velkého lesa, plného baobabů, který se zde nacházel v minulosti.

Tyto stromy, můžou být až 30m vysoké. Jsou velmi impozantní. S jejich masivním kmenem, zakřivenými větvemi a chlupatým ovocem se museli přizpůsobit suchu a nepříznivosti okolí. Tajemnství, proč se baobabům daří v drsných podmínkách je jejich obří kmen. Je tvořen z malého množství dřeva ale velké zásobárny vody. Jeden strom může zadržet více než 300 litrů vody, což mu umožňuje přežít v dlouhých obdobích sucha.

Někdy jsou nazývány “Kořeny nebes”, protože v období, kdy jsou větve bez listů vypadají jako kořeny… Velký strom zelenající se v podzemí s kořeny vztyčenými k nebi. Vlastně, byla mi o nich vyprávěna pověst, která zněla asi takto: Když bůh stvořil svět, dal Malgašům jedny z nejkrásnějších stromů na Zemi a jeden z nich byl baobab. Ďábel ale tak moc záviděl a žárlil, že otočil všechny baobaby vzhůru nohama aby se na ně mohl dívat z pekla a užívat si pohledu na ně. Od toho dne, rostou baobaby kořeny k nebesům.

written by -a-l-b-e-r-t-o- on 2013-02-16 in #world #locations #roots-of-the-sky #baobab #avenue-de-baobab #travel #lc-a #morondava #forest #alley-of-the-baobabs #trees #lomography-redscale #holga #madagascar #horizon-perfekt
translated by kobliha

More Interesting Articles