Skvělá šance...

Ve fotkách je určitá poezie. Přetvořuje realitu kouzelným objektivem, pozoruje jak se časy mění; nepřědvídatelný tlumočník dechberoucích barev...

Credits: valladares

Ve fotkách je určitá poezie. Přetvořuje realitu kouzelným objektivem, pozoruje jak se časy mění; nepřědvídatelný tlumočník dechberoucích barev… Když jsem dostala krásnou Diana Mini, nevěděla jsem, co s ní dělat, jak vyvolat fotky a jestli vůbec půjdou vyvolat.

Rychle jsem si ale zvykla, a zamilovala se. Objevila jsem nový svět. Svět, ve kterém se teď cítím jako doma. Začala jsem fotit… jeden snímek, druhý, třetí… a první film byl plný. Rychle jsem celá natěšená běžela do nejbližšího fotolabu a netrpělivě čekala. Po pro mě nekonečném čekání, konečně přišla paní z fotolabu a podávala mi obálku. “Vaše fotky” řekla. Plna očekávání a trošku i strachu z výsledku jsem opatrně vytáhla první fotku a… wow! Nemohla jsem uvěřit; byl to sen zachycený na fotografickém papíře. Sny, kterých se můžu dotkout a dokonce je vystavit. Připomínají mi, že realita má tisíce tváří a ne jen jednu.

Credits: valladares

Nepřizpůsobit se fotografickým klišé. Být nenucený, neplánovat, nedokonalý, experimentovat, dokončit jeden film a začít nový, stále snít a učit se dělat chyby. A čas od času, vyběhnout ven a zakřičet-radovat se z výsledků.

Credits: valladares

Teď beru svou Dianu všude: na párty, akce, rodiné sešlosti, koncerty a cestování. Nezachycuji pouze významné události, jen zkrátka nechávám můj foťák tlumočit svět, zaplnit šedé zdi nádhernou nadějí.

Credits: valladares

Diana Mini je ultra-compact, malá verze Diana F+. Fotí jemně rozostřené snímky, fotí na 35mm film, a můžeš si vybrat mezi polovičním formátem, nebo čtvercovými snímky. Pořiď si svou vlastní Diana Mini hned!

written by valladares on 2013-02-16 in #lifestyle #camera #lomography #diana-mini #coincidences #analogue-lifestyle #imperfection #lomo #poetry
translated by kobliha

More Interesting Articles