Analogové cestování: Nádherné hory Mount Gede

Každý většinou tráví prázdniny na pláži a užívá si slunce. Já vyrazil na pěší tůru a kempovat se sými přáteli na Mount Gede. Byl to můj první výlet s batohem na zádech a trempování. Přečti si víc o mém dobrodružství!

Nadšeně jsem souhlasil, když se mě mí přátelé zeptali, zda bych s nimi nevyrazil na výlet k Mount Gede. Přestože jsem nikdy předtím necestoval jen s batohem na zádech, byl jsem přesvědčen, že to bude velká zábava. Abych mohl zdokumentovat naší cestu, přibalil jsem si sebou moji Dianu F+ a Fisheye objektiv.

Credits: spidey27

Mount Gede je položen 9,705m nad mořem. Je součástí Gede Pangrango National Park, který leží poblíž města Cianjur, West Java, v Indonesii. Naše cesta začínala v mém rodném městě Bandung, kde jsme sedli na autobus do Cianjur v 23.00 a přijeli ve 02.00.

Když jsme dorazili, ještě jsme si trochu odpočinuli před začátkem tůry, která nás čekala.

Credits: spidey27

V 07.00, jsme se nasnídali, ještě jednou překontrolovali naší výbavu, a v 7.30 jsme vyrazili.

Trvalo asi 8 hodin, než jsme se dostali na naší plánovanou zastávku, kde jsme hodlali kempovat. Jmenovalo se to Surya Kencana Camp Site. Surya Kencana Camp Site je pouze areál o ​​50 akrech, kde rostli Edelweiss (protěž alpská). I když jsem byl totálně unavený, neskutečně jsem si užíval nádheru přírody všude kolem mě. Strávili jsme zde dvě noci, protože jsme byli vyčerpaní po dlouhém výstupu. Navíc jsme si chtěli užít tu obrovskou krásu.

Credits: spidey27

Poté, co jsme opět nabrali síly, jsme se vydali k vrcholu. Cesta trvala něco málo přes hodinu a opět – vyhlídka bylá nádherná. Mé oči zažívaly blaho, a moje analogová vášeň se musela projevit. Strávili jsme asi hodinu focením a byli hrdí na svůj výkon.

Credits: spidey27

V 10.00 jsme začali sestupovat zpět do údolí. Cesta trvala dalších 8 hodin, než jsme se dostali na místo, kde jsme chytili autobus. Domů jsme dorazili po půlnoci.

Nezapomenutelný zážitek pro mne a moji Dianu F+. Mount Gede je skvělé místo pro každého, kdo miluje hory, tůry a kempování. Pokud se rozhodneš cestu podniknout, nzapomeň na svou analogovou posedlost!

Credits: spidey27

written by spidey27 on 2013-02-07 in #world #locations #escape-from-the-city #mount-mountain-gede-indonesia-west-java-spidey27-travel-adventure-backpacker-nature-wild-edelweiss-view-panorama-diana
translated by kobliha

More Interesting Articles