DIY Fotorámeček

Proč si nevyrobit svůj vlastní fotorámeček, když je to tak jednoduché? Použít ho můžete třeba jako dárek pro své blízké!

Mteriál, který budeme potřebovat pro výrobu fotorámečku, je k dostání všude. Nejdůležitější je karton. Dále budeme potřebovat nůž, tužku, pravítko a lepidlo.

V tomhle návodu budu vytvářet rámeček pro instant foto. Rozměry budou 10 cm x10 cm. Ty si ale můžeš zvolit velikost, která bude odpovídat rozměru tvých fotek.

1) Vystřihni 12 čtverců (10cm x 10cm) z připraveného kartonu.

2) Odměř si 1 cm od každého okraje čtverce, a všechno ostatní vevnitř vyřízni. Tenhle krok opakuj s 5ti kartony.

3) Připrav jeden rám, kterému bude chybět horní strana. Ten bude sloužit jako místo, kudy budeš dovnitř vkládat fotku .

4) Přípravné práce jsou hotovy a teď to všechno poskládáme dohromady. Jako první nanes lepidlo na rám z kroku č. 3 a přilep ho na jeden nevyřezaný kus kartonu. To bude zadní strana. Teď přilep všechny zbylé rámy (krok č. 2) navrch. Dostaneš něco jako tohle:

5) Zatím rámeček jen stěží stojí, protože je příliš úzký, aby udržel svou váhu. Takže dalším krokem je přilepit zbytek čtverců k sobě a nakonec slepit dohromady s již vytvořeným rámem. Tak, a teď už je schopen stát.

6) Buď kreativní a vytvoř si svůj vlastní design rámečku! Já jsem použila korek, který jsem měla poruce. (inspirovala jsem se by Have a Corky Christmas)

A máme hotovo! Poděl se s přáteli a svými blízkými o fotky ve skvělých DIY rámečkách!

written by an_lai_drew on 2013-02-07 in #gear #tipster #cardboard #tipster #art-crafts #recyleable #diy #photo-frame #handicraft #christmas-gift #ram #ramecek #fotoramecek
translated by kobliha

More Interesting Articles