Tipy pro dlouhé expozice: Buď rychlý s LC-A+

Je ještě moc brzy na to jít spát, ale v televizi nic nedávají. Jdi ven! Noční focení je lepší nápad! Pojďme fotit s dlouhým časem. Jestli chcete vědět jak na to, následujte mě. Obleč se, vlož film, čapni tvůj foťák a vyraž na noční procházku!

Vždycky jsem byla zamilovaná do krásně záhadných nočních scénérií, které jsem v minulosti pořídila s mým LC-A+. Noc – to je to, co potřebujeme pro focení dlouhých expozic.

Credits: 134340

Zde je pár jednoduchých tipů, jak pracovat s dlouhou expozicí. Čti dál a dozvíš se, jak snadné to je.

1. Vždy zkontroluj baterii (dobře, tohle ty víš, pojďme na druhý bod)
2. Vlož film (jakýkoliv, je to jen na tobě!)
3. Stativ a kabelový spínač jsou dobrá věc, ale nejsou vyloženě nutné. Já se řídím pravidlem “buď rychlý” , a upevňování foťáku na stativ tě zdrží, a můžeš přijít o skvělý okamžik, skvělou fotku. A to opravdu zamrzí. Takže měj na paměti “být rychlý”.
4. Hluboký nádech a výdech a najdi něco stabilního. Třeba lavičku, most, židli, hlavu nebo kolena a…
5. Foť, foť a foť!

Moje “buď rychlý” výsledky

Credits: 134340

Když uvízněš v zácpě, nevadí! Jenom vyskoč z auta a foť ty krásná světla.

Credits: 134340

Klekni si a polož si foťák na kolena. Nepotřebuješ hledáček. Nebo popřípadě ho polož na zídku, plot, nebo tak.

Credits: 134340

Snímky z koncertů. Velká výzva pro hudebně založené milovníky loma. Je celkem těžké nehýbat s foťákem v davu plným lidí. Jdi co nejlbíž před stage, zaostři na ní, zpívej svou oblíbenou píseň a zmáčkni (drž spoušť 4-5 sek. a snaž se nehýbat). Ale neboj, trochu rozmazané fotky vypadají skvěle!

Noční fotografování je určeno těm zlobivým, ktěří nechtějí brzo spát. Ráda jsem vám připomenula pravidlo “buď rychlý” s nejlepší zbraní – LC-A+. Pamatuj, že pokud nechceš fotky moc rozmazané, nehýbej se!
…a teď, čas jít spát. Dobrou noc.

written by 134340 on 2013-01-31 in #gear #tipster #select-what-this-tipster-is-about #select-type-of-tipster #camera #tipster
translated by kobliha

More Interesting Articles