Tipy pro dlouhé expozice: Portréty s Holgou

Miluju používání mojí Holgy při práci s dlouhými expozicemi, hlavně portrétů, protože výsledek je záhadný a snový. Možná si myslíte, že je to složité, ale vlastně je to velmi snadné a zábavné!

Budete potřebovat:

1.Fotoaparát Holga (nebo jakýkoliv model s režimem ‘bulb’)
2. 120 film (tady zase záleží na typu foťáku)
3. Stativ (jestliže nemáte, postačí pevná ruka)
4. Přirozený zdroj světla, nebo baterku
5. Digitální zrcadlovku pro změření expozice
6. Dobrý model

Zaprvé, vlož film do tvého foťáku (můžeš použít i černobílý, jestli chceš docílit ještě více záhadného vzhledu) a nastav ho na bulb režim. Připevni foťák na stativ (nebo ho drž klidně v ruce, jestli myslíš, že ho zvládněš držet dostatečně pevně, aby se netřásl). Popros tvůj model, aby si sedl vedle okna, kde bude dostatečný přísun světla a zkontroluj expozici pomocí tvojí zrcadlovky. Pak už jen vyfotit. Drž spoušť tak dlouho, dokud to nebude dostatečně zachycené.

Credits: tomkiddo

Pokud fotíš na černobílý film, vyzkoušej posvítit na tvůj model baterkou. Udělá to fotky ještě více záhadné a strašidelné. Já to zkusila a snímky vyšly skvěle!

Credits: tomkiddo

Nemusíš se bát, že fotky budou třeba trochu rozmazané nebo roztřesené. Někdy je třas výhodou, a tvoje snímky můžou být ještě více snové. Nech se překvapit! Někdy i vada může být skvělý výsledek!

Hodně štěstí !

written by tomkiddo on 2013-01-31 in #gear #tipster #creepy #dlouhy-cas #plastic #portrety #vignette #dreamy #natural-light #mysterious #portraits #bulb #holga #tipster #torchlight #tripod #camera #colour #malaysia #lomography #long-exposure #light-leaks #black-and-white #dlouhe-expozice
translated by kobliha

More Interesting Articles