Kata Tjuta: Jiné velké skály v zemi Down Under

Mnoho turistů, kteří navštíví Austrálii, navštěvují Ayers Rock, nebo Uluru. Z nějakého důvodu jen zřídkakdy uslyšíš o velkých skalách: *Olgas*, nebo *Kata Tjuta*, i když nejsou od předešlých dvou moc vzdálené.

Credits: stratski

Když jsem poprvé přiletěla do Austrálie, udělala jsem přesně to samé, jako většina ostatních turistů: Navštívila jsem Uluru. Tyhle ohromné rudé skály byly velice impozantní a já si svůj výlet fakticky užila.

Credits: stratski

Takže jaké překvapení, když náš průvodce řekl: “Počkat, tady je toho víc,” a my se autobusem trochu přiblížili. Nikdy předtím jsem neslyšela o Olgas nebo Kata Tjuta, ale nakonec mě uchvátily ze všeho nejvíc!

Credits: stratski

Olgas jsou podobného původu jako Uluru: oboje jsou sendimenty odhalené erozí. Mnoho lidí považuje Uluru za více speciální útvar, protože se jedná o jedinou obrovskou skálu, nacházející se v jinak rovném prostředí. Já osobně preferuji Olgas. Ty strmé hroudy, vytvářely úchvatné a příjemné panorama, a mají tu výhodu, že mezi nimi můžete procházet.. Jedna skála je působivá, ale dvě? Když stojíš mezi nimi? Impozantní…velmi.

Credits: stratski

Co bylo na mojí návštěve Austrálie ještě víc zvláštního bylo to, že jsem zde byla za neobvykle mokrého léta. Neviděla jsem ty typické doutnající skály v Barrenské poušti, ale blíštící se hory zahalené do tajemných oblaků.

Credits: stratski

Pokud budeš mít někdy tu možnost navštívit rudý střed Austrálie a Uluru, jdi o kilometr dál a navštiv i Olgas. Určitě to oceníš!

written by stratski on 2013-01-31 in #world #locations #travel #escape-from-the-city #australia #select-type-of-location #requested #geology #olgas #uluru #ayers-rock #mountains #kata-tjuta
translated by kobliha

More Interesting Articles