Moje analogová předsevzetí pro rok 2013: Vzdálit se od mého pracovního stolu

Jsem programátor. Většinu dne sedím u mého stolu a před sebou mám velkou obrazovku. Mám vlastní kancelář u sebe doma, ale přesto trávím víc jak 8 hodin denně u počítače.

Credits: adam_g2000

m

Mám štěstí, když se v průběhu týdne vůbec dostanu z domu. To je špatné. Není to zdravé a ani duševně mi to moc neprospívá.

Každý programátor vám řekne, že tahle práce má dvě části. První je kreativní. Přicházíš s novými nápady, zajímavými způsoby jak věci usnadnit. Druhá (řekl bych, že je torozhodně větší než část první) je problém s tím, jak to vyřešit.

Představte si každý den vašeho života stráveným hledání cesty z bludišť a vynalézáním nových metod řešení problémů. Je to fakt hodně psychicky náročné.

Na konci dne moje mysl pořebuje odpočívat, takše si sednu před televizi, nebo hraju počítačové hry.

Není moje, ale je je fakt vtipná!

Minulý rok jsem konečně našel něco, co mě donutilo jít o víkendu ven. Lomografie.Začal jsem přemýšlet o tom kam jít, o místech, kde by se dobře fotilo. Ale ke konci roku, se mi nahromadilo strašně moc práce, takže jsem musel pracovat ještě usilovněji a více.

Musím zastavit tenhle koloběh, uniknout téhle digitální, zdrcující práci.

Věci, které jsme podnikli a místa, která jsme navštívili. A to vše ve jménu Lomografie!

Moje analogová předsevzetí pro rok 2013 jsou následující:

1. Více vařit. Jsem vášnivý kuchař, ale jsem líný. Musím najít nové recepty, nové potraviny, nové metody. Už nebudu kupovat polotovary a předpřipravené jídlo. Budu péct, vyrábět čokoládu, budu si vybírat národy a zkoušet jejich í jídla a styly!

Nikdy jsem nevyráběl čokoládu…

2. Číst víc. Méně televize, méně mobilu, více papírových knih. Mám obrovský seznam knih, které jsem vždycky chtěl přečíst, ale nikdy nepřečetl a hromady knih, které jsem dostal, ale jsou v krabicích v garáži. Je načase ty krabice otevřít.

Víc číst.Hodně.

3. Cestovat dále. Musím jet někam dál, než jsem doposud byl. Moje dosavadní obzory mi nestačí. Místní atrakce, moje děti, nic není dost. Vyberu si námět a budu cestovat pro jeho naplnění.

Na tohle letadlo ale nechci…

4. Použít všechnyl moje foťáky a zdokonalit se v jejich ovládání. Budu jak stvořitel pro mojí Lubitel, žádný malér s mojí Belair, …co se rýmuje na Holga?

Moje sbírka to není ale nemám od ní daleko!

5. Vařit svoje valstní pivo. Tohle už jsem jednou dělal, ale vzdal jsem to po dvou nezdařených várkách. Takže to zkusím znovu, a správně!

Promiň, je mi jasný na co máš teď chuť…

6. Vyfotit pro mě nezajímavé věci tak, aby se staly zajímavými. Budu sledovat pravidla a pak je budu porušovat.

Rozbité piano? Maličkost…

Doufám, že jste se inspirovali a taky hodláte trávit méně času u počítače, mobilu a v kaceláři. Připraveni to rozjed?

written by adam_g2000 on 2013-01-31 in #lifestyle #resolutions #new-year #lomography #2013 #analogue-lifestyle #analogue-resolutions #requested-post
translated by kobliha

More Interesting Articles