Analogový Bucket List - 2013: Chci získat 3 nezískatelné foťáky

1

Začal jsem sice s lomografií a analogovou fotografií celkově teprve před rokem, ale za tu dobu jsem posbíral 38 různých foťáků. Chybí mi jen 3, po kterých toužím. Ale je TAK TĚŽKÉ JE SEHNAT ! ! !

Jo, je těžké je sehnat. Když je zkusíš vyhledat na netu, a budeš mít velké štěstí, můžeš třeba jednu z nich sehnat. Musíš za ně ale vypláznout velkou sumu, abys je dostal.

Mám zálusk na 3 vintage foťáky. Jejich cena byla před mnoha lety velmi malá. Dneska jsou ale rarita a proto jsou velmi drahé.

Dovol mi, představit ti tyhle 3 nesehnatelné :

Zdroj fotky: filmwasters.com

1. Fujipet Thunderbird Astro Boy Edition

Fujipet odstartoval s ThunderBrird sérií v roce 1950’-60’. Všechny tyto foťáky jsou velkou raritou, byly totiž prodávány jen v Japonsku. “Astro Boy” edice je ultra-raritou. Je to model inspirovaný ‘manga AstroBoy’ a byl vytvořen ve stejném roce.

Zdroj fotky: pacificrimcamera.com

2. Zeiss Ikonette 35

Ikonette 35 byl vytvořen firmou Zeiss roku 1958. Byl to 35mm fotoaparát s krásným designem. Měl ale jednu vadu: únik světla! Kvůli tomu byl radši narychlo stáhnut z prodeje.

Zdroj fotky: joymon.com

3. Votron Star Shooter

Tohle je opravdový toyfoťák. Když je zavřený, vypadá jako hračka pro děti. Když ho ale otevřete, promění se v Voltron robota, aby mohl snímat fotky pomocí 110 filmu.

Co si myslíte o těhlech foťácích?

written by giovannidecarlo on 2013-01-30 in #lifestyle #rare-cameras #analogue-lifestyle #bucket-list #voltron-camera #fujipet-thunderbird #wishlist #zeiss-ikonette-35 #lomography #requested-post #toy-cameras
translated by kobliha

One Comment

  1. giovannidecarlo
    giovannidecarlo ·

    Thank you for the translation ! (:

More Interesting Articles