Belair Bliss: Úzké uličky v Cobblestone

Pamatujete si tu skvělou písničku "The Sound of Silence" od Simon and Garfunkel? S novým úžasným foťákem Belair City Slicker, "I walked alone", as in a dream, in the "narrow streets of cobblestone", přesně jako v té slavné písni!

In restless dreams I walked alone, narrow streets of cobblestone! Jo! Tak na tahle slova téhle slavné písně od Simon and Garfunkel jsem si vzpomněla hned, když jsem si to vykračovala úzkými uličkami historickým centrem mého rodného měsat s mým novým Belair City Slicker foťákem okolo krku!

Tady si můžete přečíst moje dojmy z tohohle foťáku, které jsem nabrala v centru Coma, města na severu Itálie, někdy druhý týden v lednu. První dojem je takový, že zaujme mnoho zvědavých očí; hodně lidí pokukovalo, když procházeli kolem mě, a pár se jich i začalo vyptávat.

Tohle bylo moje druhé focení s Belair. Poprvé jsem si ho vyzkoušela v LGS v Miláně a poté vznikl člínek o mém prvním dojmu (použila jsem 6×12 formát u obou objektivů). Pro tenhle článek jsem použila klasický čtvercový formát a standartní objektiv – 90mm.

Použitý film Fomapan 100 ISO; v tomto případě jsem musela použít vhodnu rychlost uzávěrky pro focení bez stativu a pro většinu snímků jsem nastavila F8 clonu.

Jak můžete vidět na fotkách výše, nikdy byste neměli chodit ven bez svého analogového foťáku! V tomhle případě, s mým Belair, jsme byla schopna zdokumentovat další dění v mém městě: slavnost místní policie na náměstí v centru!

S clonou f8 ostrost není 100% , ale mě vyhovuje. Když chci dosáhnou klasické fotky, preferuji ostrost svého Canonet QL17, mých Fed, Zorki, Praktica a Lomo LC-A, nebo Lubitel foťáku! Ale ty efekty jsou snové a kontrast omezený, a získáte negativ vhodný pro tisk s hlubokými stíny a skvělým jasem!

Hledáček je přesný a je skrz něj skvěle vidět a závěrka je precizní. Expozimetr pracuje velmi dobře, takže lidi, tohle je velice zajímavý fotoaparát! Takže teď jen čekám na nové Beiairgon objektivy; chci je vyzkoušet!

Užívejte zábavy s vaším novým Belair!

written by sirio174 on 2013-01-30 in #lifestyle #narrow #streets #italy #lomography #belair #requested-post #cobblestone #como #uzke-ulice #ulicky #analogue-lifestyle #center #6x6 #ulice
translated by kobliha

More Interesting Articles