Tipy pro dlouhé expozice: Oživte vaše noční snímky města

Oživte noční fotky města pomocí pár jednoduchých triků podle Blueskyandhardrock

Credits: blueskyandhardrock

Noční snímky panoramat jsou špinavé a nestoudně krásné. Zvlášť potom, když je fotíte správně. Ale když zaplníte celý film bezchybnými snímky, můžou začít trochu nudit. Když se tohle stane, nejlepší je smíchat tvoje dokonalé techniky s nějakými novými a neobvyklými triky!
Tady je pár tipů!

FOŤTE ZA SOUMRAKU – Nemusíš čekat na úplnou tmu! Městské osvětlení se rozsvěcí už při západu slunce, takže jestli máš perfektní místo pro tvojí fotku, dostaň se tam před tím, než obloha celá zčerná. Potemněle modrá obloha zaručí superzajímavé pozadí pro třpitivá světla měst.

Credits: blueskyandhardrock

PŘEEXPONUJ TO – Jestli nemůžeš jít ven včas, aby jsi stačil tu “potemněle modrou” oblohu, prostě přeexponuj tvůj snímek; ne moc, abys to nepřehnal ale dost na to, aby jsi zachytil světla z města odrážející se na oblohu.

Credits: blueskyandhardrock

DVOJTĚ A BOKEH – Jestli si myslíš, že si už vyfotil svoji nejlepší fotku nočního města, těš se na další snímek. Uděláš ho pomocí podomácku vyrobeným “bokeh” filtrem, který použiješ na tvůj objektiv (tipster here) …a s dvojitou expozicí to budeš milovat ještě víc!

Credits: blueskyandhardrock

STOPUJ TO – Když je prostě nemožné zachytit “hvězdnou stopu” (tipster here) na tvém panoramatu města, i když zkoušíš všemožná kouzla – nebe oplývá spousty odrazy světel města, vždycky můžeme zachytit stopu méně božských věcí, jako třeba aut a letadel. Udělej fotky trochu víc zajímavější a zapoj do nich dopravu.

Credits: blueskyandhardrock

ODSTATIVUJ TO – Odhoď tvůj starý spolehlivý stativ a připrav si jenom své ruce. Dostaneš skvělý výsledek – skoro jako namalovaný!

Credits: blueskyandhardrock

PŘEVRAŤ TO – Vyfoť osvětlené město, ale předtím, než přetočíš film na další snímek, obrať foťák vzhůru nohama a udělej ještě jednou tu samou fotku. Zamiluješ si výsledek!

Credits: blueskyandhardrock

ZMIXUJ TO – Jestli ti to pořád nestačí, použij všechny triky najednou a experimentuj!

written by blueskyandhardrock on 2013-01-28 in #gear #tipster #bokeh #camera #tipster #nocni #tipy #tma #noc #svetlo #dvojite-expozice #panorama #nighttime-city-urban-skyline
translated by kobliha

More Interesting Articles