20 Lomo míľnikov - Časť prvá: 1 -10

Rovnako ako mám rada foťáky od lomography, mám rada aj oslavy. Rozhodla som sa napísať zoznam 20tich fotomíľnikov, ktorými prejde snáď každý lomografista.

1. Moja prvá dvojexpozícia.
Táto fotka vznikla ešte na mojom prvom filme, ktorý som takmer stratila, keď som ho dala vyvolať. Zároveň je aj mojou najobľúbenejšiou dvojexpozíciou a nikdy sa mi ju nepodarilo napodobniť.

2. Moja prvá panoramatická fotka.
Vždy sa mi páčil tento druh fotiek na lomography fóre, ale zabralo mi takmer 2 roky než som sa odhodlala vyfotiť rovnakú fotku. Som veľmi rada, že sa mi to podarilo, pretože verne zachytáva atmosféru Paríža.

3. Moja prvá dlhá expozícia.
Obyčajne som veľmi opatrná, či nie je môj foťák nastavený na bulb mód, ale poznáte to. Prepne sa ani neviete ako. V tomto prípade mi to vôbec nevadilo, pretože vznikla super fotka!

4. Môj prvý Xpro Chrome film.
Milujem tento film od prvého záberu. Vždy ma poteší nádhernými výsledkami, preto sa veľmi teším z kažého vyfoteného záberu. Myslím si, že v tomto zozname musí mať svoje čestné miesto.

5. Moje prvé Lomo stretko.
Uskutočnilo sa v Leeds-e so skvelým Lomography UK tímom. Zažili sme veľa zábavy a skúsila som si aj LC-A+. Fotenie s ľuďmi, ktorí majú podobné záujmy je príjemná skúsenosť, preto odporúčam vychádzať do ulíc v čo najhojnejších počtoch s ostatnými lomomaniakmi.

6. Moje prvé európske Lomo prázdniny.
Konali sa pred dvomi rokmi v Krakove. Boli to moje prvé prázdniny bez rodičov, vzala som si iba analógové fotoaparáty a dokonale si to užila.

7. Moja prvá výmena filmov.
Napriek tomu, že je to pre mňa vcelku čerstvá skúsenosť musím povedať, že vymeniť si film s niekým druhým je veľmi kreatívny zážitok s prekvapivými výsledkami. Nikdy nevieš, čo tam nájdeš. Veľmi sa teším, až si s niekým budem môcť opäť vymeniť film.

8. Moja prvá štvorcová fotka.
Najobľúbenejšia vec na mojej Diane Mini je štvorcový formát fotiek. Rýchlo sa stala mojím obľúbeným foťákom a nafotila som na ňu moje najlepšie fotky.

9. Moja prvá fisheye fotka.
Napriek tomu, že nemám Fisheye foťák rada fotím s fisheye adaptérom na Holgu. Vždy som mala rada fisheye fotky, ktoré sú super na experimentovanie a zábavu.

10. Moja prvá instantná fotka.
Fuji Instax som dostala ako vianočný darček od mojich rodičov. Prvá fotka musela byť odfotená samozrejme u nás doma s rodinným miláčikom Harrym. Vyzerá to, že bol jediný komu sa to nepáčilo.

written by easilydistracted on 2012-12-09 in #lifestyle #zaciatky #lomo #vyrocie #lomography #milniky #dvojite-expozicie #vyziadany-clanok #analogovy-zivot
translated by tomasgal

More Interesting Articles