Prázdninový LomoAmigo: Emkei

Foteniu sa venuje profesionálne ale Lomografia je preňho niečo veľmi osobné. Je technicky brilantný a vôbec mu nechýba ani kreatívna stránka.

Takto na sklonku roka sme sa rozhodli spýtať zopár otázok nášho prázdninového LomoAmiga Miroslava alebo ak chcete emkei-a. Prečítajte si, čo preňho znamenal rok 2012 a čo chystá na rok 2013!

Credits: emkei

Prázdninový LomoAmigo
Meno: Miroslav Kusovský
LomoHome: http://www.lomography.com/homes/emkei
Krajina: Slovensko

Povedz nám niečo o sebe. Čím sa živíš? Aké sú tvoje záujmy?

Volám sa Miroslav Kusovský. Žijem na Slovensku – v Trnave. Fotím rôzne spoločenské akcie pre mnoho firiem a živí ma tiež fotenie fliaš vína. Milujem Lomografiu, fotografovanie, pozeranie dobrých filmov, rád čítam (hlavne sci-fi) a rád počúvam hudbu. Mám rád prírodu a ľudí. Som vegán.

Ako dlho si už Lomografer a ako si sa k tomu dostal?

Prvé podnety prišli v lete roku 2009, kedy som podľa návodu na [internete.] zostrojil môj prvý pinhole foťák. Predtým som používal výhradne digitál. Odvtedy však fotím na analóg a práve tieto fotky sa stávajú mojími najobľúbenejšími. Túto komunitu som našiel rovnako cez net, ale už si nepamätám ako to presne bolo.

Aké sú tvoje plány na prázdniny?

Zatiaľ nič konkrétne neplánujem. Väčšinou trávim sviatky v kruhu rodiny. Jedno viem však isto, určite budem fotiť – je to môj život. Mám rád vianočnú atmosféru, svetlá, ľudí v meste a podobne. Vyrazím do terénu a niečo pofotím.

Najpopulárnejšie fotky na LomoHome!

Nejaké novoročné predsavzatia na rok 2013?

Nikdy si nerobím dlhodobé plány a snažím sa žiť v prítomnosti.Vlastne, niečo by sa našlo, ale je to skôr plán. Som vegán. Rád by som v tom ďalej pokračoval a stal sa surovým vegánom. Myslím si, že mi to pomôže dostať sa viac do hĺbky. Nikoho nechcem presviedčať – každý musí nájsť sám seba. Pre mňa je to tá správna cesta.

Keby si mohol odporučiť jednu pesničku a jeden film, ktoré by to boli?

Ťažká otázka. Som veľký filmový fanúšik a hudbu mám rád od nepamäti. Mám mnoho obľúbených režisérov: D. Lynch, S. Kubrick, A. Tarkovskij, A. Kurosawa, E. Kusturica a iní. Ak by som mal vybrať jeden konkrétny film, bol by to asi “Blue Velvet” od Davida Lyncha. Milujem ten pocit keď ma unáša na vlnách hustej atmosféry :)

A hudba? Vžy som mal rád undergroundovú scénu, žiadne komerčné veci. Vyrastal som na punk rocku – Sex Pistols, The Exploited… Neskôr som sa začal obzerať po elektronike, väčšinou techno, pretože si myslím, že je najkreatívnejšie v spojení s tancom. Teraz sa mi páči najviac asi minimal techno. Starý dobrý punk mám však stále rád a preto, ak by som mal vybrať jednu skladbu boli by to Sex Pistols – Anarchy in the U.K.

Aký je tvoj najobľúbenejší foťák a prečo?

Najobľúbenejším je určite Canon A-1. A prečo? Lebo ho milujem! Padne mi do ruky ako uliaty a môžeš nastaviť všetko čo potrebuješ. Ak nemáš zrovna chuť fotiť manuálne, má tiež program priority clony alebo uzávierky. Má super vlastnosti a fotky z neho sú skrátka super!

Fotky z emkei-ovho Canonu A-1.

Ktorý foťák by si si najradšej kúpil?

Páči sa mi ich niekoľko. Napríklad Horizon Perfekt alebo Polaroid 600 SE. Z finančného hľadiska to vidím najskôr asi na kúpu Lomography Sprocket Rocket. :)

Tvoja najobľúbenejšia spomienka na rok 2012 ?

Pravdepodobne keď som stál na námestí a naši hokejisti sa vrátili z majstrovstiev sveta so striebornými medailami na krku. Bol som tam a fotil som tú úžasnú atmosféru. Ľudia boli fantastickí, takí šťastí a veselí. Bolo to skvelé.

A teraz najťažšia otázka – aká bola tvoja najobľúbenejšia fotka tohoto roka a prečo?

Tak toto je veľmi ťažké. Myslím, že najlepšia bola práve táto od jennson.

Credits: jennson

A prečo? Mám rád redscale. A ak naň vyfotíš niečo červené, dostaví sa úžasný výsledok. Jennson tiež zamaskoval film nejakym papierom s textom a to bolo veľmi kreatívne. Výsledok rozhodne stál za to.

Nejaké prázdninové tipy pre Lomografistov?

Nebojte sa porušovať pravidlá! Aby ste ich mohli porušovať ich však musíte poznať :D a stále majte pri sebe aspoň jeden foťák. Berte ho všade! Užívajte si to! Život, lásku aj svet okolo seba. :)

written by mayeemayee on 2012-11-25 in #people #lomoamigos #videos #emkei #prazdninovy-lomoamigo #lomoamigo #komunita
translated by tomasgal

More Interesting Articles