Dostaň čo najviac zo 120 filmov: Rýchly tipster od adi_top!

120 filmy? Niekto si môže povedať "Ale na ten vyfotíš len 12 alebo 16 záberov". Niektorí z nás už určite okúsili čaro 120 filmu, iní mu úplne prepadli. Čo sa dá o ňom v rýchlosti povedať? Emulzia? Farby? Štvorcový formát? alebo to, že ich ľahko môžeš zväčšiť na výstavný formát?Predtým ti však poviem ako dostať čo najviac zo 120 filmov. Čítaj ďalej.

1. Foť za dobrého počasia!

Už si o tom počul/a? ja tiež! Je to také základné pravidlo ak fotíš na akýkoľvek film. Treba fotiť za dobrých svetelných a poveternostných podmienok! 120 film miluje slnko!

Credits: adi_totp

2. Vezmi svoj 120 film na cesty!

Vždy keď niekam vyrážam beriem si zo sebou aspoň jedne stredoformátový foťák. Môže to byť Holga alebo Diana, ale jedna vec je istá: používam ich na zachytenie tých najpamätnejších cestovateľských zážitkov. Stačí to len raz skúsiť. Je to vynikajúci spôsob ako zdokumentovať svoje memoáre z ciest.

Credits: adi_totp

3. Experimentuj!

Maľovanie svetlom, dlhé expozície, light leaks, pinhole, čiernobiely film alebo diáky. Je to trocha riskantné, ale skúšaj trochu experimentovať so 120 filmom. Keď si však všetko dobre premyslíš, eliminuješ straty a budeš príjemne prekvapený/á výslednými fotkami.

Credits: adi_totp

3. Sústreď sa na kompozíciu!

Pamätaj, že fotíš na štvorcový formát a dobre si premysli kompozíciu fotky! Nechaj objekty v popredí, aby sa hýbali a za pomoci hladáčiku už len stlačíš spúšť.

Credits: adi_totp

4. Foť portréty!

Kto to je so mnou na fotke? Jedným slovom milujem fotenie portrétov na 120 film! Je to niečo výnimočné! Niečo, čo čas od času robím vždy rád. Pomáha mi vstavaný blesk v Holge alebo Diana F+ a jej skvelé blýskadlo. Ideálne je fotiť portrét za slnečného počasia. Fotenie portrétov je podľa môjho názoru to, na čo bol tento film stvorený.

Credits: adi_totp

Ujistite sa, že si celé fotenie pekne užívate. Ideálne väčšinu času so 120 filmom! Veď prečo nie? Vyber si svoj obľúbený a hybaj von!

Credits: adi_totp

written by adi_totp on 2012-11-21 in #gear #tipster #quickie-tipster #120 #camera #diana-multi-pinhole-operator #requested-post #tips #lubitel #adi_totp #holga #october #diana #tipster
translated by tomasgal

More Interesting Articles