Odhaľte tajomstvo s lakandulom

Určite ste si už všimli absolútne dychberúce SuperSampler doubles od lakandulu. Sú také uchvacujúce, že sú ťažko neprehliadnuteľné. Ako to robí? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Credits: lakandula

Nemyslím si, že by bol môj štýl fotenia iný alebo pozoruhodnejší než ten, ktorí majú iní lomografisti, hovorí lakandula. Ale domnievam sa, že moja divoká myseľ, eklektická voľba subjektu, odvaha experimentovať a riskovať, môj zmysel pre horror vacui, moje filipínske hodnoty a ázijská vnímavosť sú za to čiastočne zodpovedné.

Dovoľte mi prejsť s vami zopár zaujímavých objavov! V mojom pátraní som chcel posunúť možnosti svojho SuperSamplera. Dúfam, že sa niečo z mojich skúseností naučíte a teším sa aj na vaše zdieľanie.

Ak radi fotíte viacnásobné expozície s rôznymi foťákmi, SuperSampler je skvelým doplnkom k akémukoľvek 35mm fotoaparátu, ktorý si vyberiete. Nebojte sa a experimentujte s doubles so SuperSamplerom a ďalšími foťákmi z vášho lomo arzenálu. Je jedno, či SuperSampler použite ako prvý alebo druhý, ak poznáte základné princípy fotenia viacnásobných expozícií. Po prvé, podexponujte kedykoľvek je to možné. Váš 4-šošovkový zázrak nemá ASA nastavenie. Pokiaľ viem, takéto fotoaparáty fotia s ASA nastavením 100. Ak váš druhý fotoaparát má ASA/ISO nastavenie, nastavte ho o stupeň alebo dva vyššie než je ASA filmu – či už fotíte najskôr s týmto foťákom alebo so SuperSamplerom. Po druhé, najskôr foťte tmavšie obrázky, potom jasnejšie. Váš druhý záber sa ukáže na tmavých častiach prvého záberu. Ak to spravíte naopak (najskôr budete fotiť jasnejšie fotky, potom tmavšie), obetujete tak svoj druhý záber, ktorý bude pravdepodobne vyblednutý jasnými časťami toho prvého. Keď robíte viacnásobné expozície, ide hlavne o to, aby ste nepreexponovali svoje zábery (jedine, ak je to vašim kreatívnym zámerom).

Oveľa viac skvelých záberov nájdete v lakandulovom lomohome. Navštívte ho a napíšte mu.

written by webo29 on 2012-11-19 in #gear #tipster #doubles #lakandula #crackthecode #tipster #supersampler
translated by paulinetuesday

More Interesting Articles